Zapraszamy na cykl bezpłatnych warsztatów dla kobiet nieheteroseksualnych (lesbijek, kobiet biseksualnych, trans, queer i poszukujących tożsamości seksualnej).

Czy czujesz się czasem bezradna wobec nasilających się ostatnio w Polsce hejtów przeciwko osobom LGBTQ? Czy boisz się ataków lub dyskryminacji w pracy, w rodzinie czy na ulicy? Może chciałabyś na to lepiej zareagować, ale nie wiesz, jak?

Czy czujesz się czasem bezsilna w swoich bliskich relacjach albo jesteś zmęczona ciągłymi kłótniami i konfliktami? Może poczucia braku mocy nie jest ci obcy w Twoim życiu i chciałabyś to zmienić.
A może wymagasz od siebie, żeby ciągle być silną, czujesz się tym wyczerpana i masz tego dość?
Może z jakiegoś powodu boisz się okazywać i używać swojej mocy? A jednak czujesz, że potrzebujesz mocy, żeby wziąć swoje życie w swoje ręce i żyć szczęśliwie i w pełni.

Wiele konfliktów, z którymi się borykamy, kręci się wokół siły.
Poczucie braku mocy, ciągłe walki o przewagę i nieświadomość wokół swojej siły są częstymi problemami w naszych relacjach osobistych, życiu zawodowym, ale też na świecie.

Zapraszamy Cię na cykl dziesięciu spotkań, na których będziemy odkrywać różne kolory naszej mocy. Uzyskując większy dostęp do swojej mocy, możesz sobie lepiej pomagać w wielu sytuacjach w swoim życiu.
Poznasz kilka sposobów obchodzenia się z hejtami i dyskryminacją. Nauczysz się, jak możesz się bronić, ale też, jak korzystać z siły przeciwnika. Dowiesz się, jak zakończyć „walki o przewagę” w swoich bliskich relacjach. Nauczysz się, jak świadomie używać swojej siły, zamiast jej nadużywać. Dowiesz się, co Ci zabiera siłę, ale też, jak czerpać z różnych źródeł mocy w sobie. Razem z innymi osobami niehetero możesz próbować różnych ciekawych ćwiczeń i rozwijać nowe umiejętności. W bezpiecznej atmosferze możesz się dzielić z innymi i nauczyć się, jak dobrze wspierać siebie, jak wspierać inne/innych i jak być wspieraną.

TEMATY SPOTKAŃ
• Jak być swoim własnym coachem
• Moja moc osobista (własna ranga jako moc)
• Jak obchodzić się lepiej z dyskryminacją i hejtami?
• Jak skorzystać z siły przeciwnika
• Złodziej mocy: nasz wewnętrzny krytyk
• Moc wrażliwości- jak uważność na własne uczucia i potrzeby może nas wspierać
• Komunikacja sercem: jak dotrzeć do drugiej osoby?
• Jak nie dawanie sobie rady może nam pomóc w życiu- siła Wu Wei
• Siła wyższa- co ona robi ze mną, a ja z nią
• Moje dobre miejsce mocy

Zajęcia prowadzi Rita Mari Schaeper, psychoterapeutka psychologii procesu.

WARUNKI UDZIAŁU
Warsztaty są tak skonstruowane, że tematy nadbudowują się jedne na drugich. Dlatego ciągłość udziału jest zalecana.

BEZPIECZEŃSTWO
Dla naszego wzajemnego bezpieczeństwa i zdrowia w związku z pandemią ilość uczestniczek jest ograniczona. Będziemy się elastycznie dostosowywać do sytuacji i przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

OFERTA SPECJALNA
Kobiety, które biorą udział w grupie, mogą też korzystać z bezpłatnych sesji psychoterapeutycznych w czwartki (w dniach spotkań grupy).

JAK SIĘ ZAPISAĆ NA CYKL WARSZTATÓW?

TERMINY SPOTKAŃ: Czwartki od 18:00 do 20:00
PIERWSZE SPOTKANIE: 08.10.2020, godz. 18:00
MIEJSCE SPOTKAŃ: Kultura Równości, 50- 455 Wrocław, ul. Kniaziewicza 28/2

SPOTKANIA SĄ BEZPŁATNE.
Warsztaty dofinansowane są z Funduszu Solidarnościowego „Działaj dalej” Fundacji im. Stefana Batorego.

BLIŻSZE INFORMACJE I ZAPISY:
rita.schaeper@gmail.com
Tel.: 530 728 959
www.processwork-schaeper.com
oraz
kontakt@kulturarownosci.org

Skip to content