Lokalna sieć na rzecz akceptacji osób LGBT+: spotkanie informacyjne
Zapraszamay na krótkie spotkanie informacyjne o naszym projekcie „Lokalna sieć na rzecz akceptacji osób LGBT+”, który trwał od 1 stycznia 2021 do 30 listopada 2022 roku.
W 2021 roku rozpoczynamy trwający dwa lata projekt “Lokalna: sieć na rzecz akceptacji osób LGBT+”. Działania w projekcie realizowane będą w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, którego w Polsce operatorem jest m. in. Fundacja im. Stefana Batorego.
Głównymi celami projektu jest:
Projekt kierowany jest do osób z województw dolnośląskiego, opolskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, które są aktywne i zdeterminowane, by realnie działać na rzecz osób LGBT+ . Do “Lokalnej” dołączyć mogą osoby reprezentujące stowarzyszenia lub grupy formalne i nieformalne. Łącznie 12 osób, po 2 osoby na organizację.
Działania w projekcie będą trwały 2 lata: od stycznia 2021 do listopada 2022.
Projekt podzielony jest na dwa etapy:
1 Etap projektu (marzec – listopad 2021)
W pierwszym etapie przeprowadzimy cykl warsztatów (6 weekendowych zjazdów) we Wrocławiu.
Tematy warsztatów:
| 24-25 kwietnia 2021 |
2. Komunikacja medialna i rzecznictwo | 22-23 maja 2021 |
3. Sytuacja osób LGBT+ w Polsce w kontekście tworzenia kampanii społecznych | 26-27 czerwca 2021 |
4. Zarządzenie zespołem i przeciwdziałanie wypaleniu aktywistycznemu | 11-12 września 2021 |
5. Organizacja wydarzeń i akcji bezpośrednich | 16-17 października 2021 |
6. Warsztat ewaluacyjny | 6-7 listopada 2021 |
W tym etapie podczas weekendowych zjazdów oprócz ekspertów i ekspertek osoby uczestniczące poznają inne wrocławskie organizacje i ich modele pracy.
2 Etap projektu (wrzesień 2021 – listopad 2022)
W drugim etapie uczestnicy i uczestniczki:
Wszystkie działania lokalne będą objęte wsparciem ekspertów i ekspertek związanych z projektem i stowarzyszenia Kultura Równości.
Przez cały czas projektu odbywać się będzie współpraca partnerska z organizacją FRI – The Norwegian Organization for Sexual and Gender Diversity.
Do udziału zapraszamy osoby:
Udział w projekcie jest bezpłatny. Zapewniamy zwrot kosztów przejazdu, noclegu i wyżywienia podczas warsztatów i szkoleń.
WAŻNE! Osoba uczestnicząca zobowiązuje się do udziału we wszystkich elementach projektu: szkoleniach, udziału w sieci i zorganizowaniu wydarzeń antydyskryminacyjnych w swojej lokalnej społeczności.
Rekrutacja:
Wypełnij ankietę zgłoszeniową, która znajduje się tutaj: https://tiny.pl/r56rk
Zgłoszenia przyjmujemy najpóźniej do dnia 15 lutego 2021.
Wybrane osoby zostaną zaproszone na krótkie rozmowy rekrutacyjne on-line w terminie do 28 lutego 2021.
O wynikach rekrutacji poinformujemy wszystkie zakwalifikowane osoby i organizacje / grupy do 01.03.2021.
Zapraszamay na krótkie spotkanie informacyjne o naszym projekcie „Lokalna sieć na rzecz akceptacji osób LGBT+”, który trwał od 1 stycznia 2021 do 30 listopada 2022 roku.
29 listopada na zaproszenie stowarzyszenia „Myślmy”, przeprowadziłyśmy warsztat „Szkoła bez uprzedzeń” dla nauczycieli_ek i osób pracujących z dziećmi i młodzieżą.
28 listopada 2022 edukatorki ze stowarzyszenia Ciao.wro Klaudia Grzyb i Maja Jakóbczyk przeprowadziły otwarty webinar „TAK dla edukacji seksualnej”.
27 listopada 2022 w Miejskiej i Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się spotkanie otwarte „Antydyskryminacja a emocje. Jak radzić sobie z Jak radzić sobie z wyzwaniami w życiu codziennym?”
19 listopada 2022 w Legnicy odbyło się spotkanie w ramach cyklu „Bliska Kawa” z psycholożką Aleksandrą Lesiak.
17 listopada 2022 wystartowali/łyśmy z kampanią społeczną w ramach projektu „Lokalna sieć na rzecz akceptacji osób LGBT+” realizowanym w programie Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy.
Stranger Queers – Halloweenz Instytutem Równości W poniedziałek 31 października pod Filharmonią Zielonogórską odbyła się halloweenowa akcja Stranger Queers. Na spotkaniu odbył się konkurs na
25 października 2022 w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze odbył się warsztat o języku inkluzywnym: „Jak mówić i pisać, by nie wykluczać?” zorganizowany przez Instytut Równości.
18 września 2022 odbył się II Kaliski Marsz Równości pod hasłem „Dumnie przez życie” zorganizowany przez stowarzyszenie Bank Równości.
Maja Jakóbczyk i Kladia Grzyb, edukatorki z Ciao.wro, przeprowadziły zajęcia z SexEd na spotkaniu grupy osób transpłciowych ich rodzin i bliskich. Warsztat dotyczył szeroko rozumianej seksualności.
W lipcu i sierpniu 2022 stowarzyszenie TęczArt zorganizowało i przeprowadziło II Marsz Równości w Gorzowie Wielkopolskim. Spotkanie informacyjne dla wolontariuszy odbyło się w ramach projektu „Lokalna sieć na rzecz akceptacji osób LGBT+”.
Kolejne wydarzenie w ramach Lokalnej sieci na rzecz akceptacji za nami. Manufaktura Inicjatyw Różnorodnych zorganizowała warsztaty z edukacji seksualnej dla tęczowej młodzieży.
23 kwietnia 2022 spotkali/łyśmy się w grupie projektu „Lokalna sieć na rzecz akceptacji osób LGBT+” w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy.
W dniach 29 marca 2 kwietnia 2022 roku odbyłyśmy wizytę studyjną w Olso w ramach projektu „Lokalna: sieć na rzecz akceptacji osób LGBT+”.
Lokalna: debata „Czy Legnica jest tolerancyjna”? 17 lutego 2022 w Legnicy Tęczowa Legnica zorganizowała debatę “Czy Legnica jest tolerancyjna”? w ramach Kawiarenki Obywatelskiej odbywającej się
Lokalna: walentynkowy happening w Legnicy 14 lutego w Legnicy odbył się walentynkowy happening. Tęczowa Legnica na głównym placu miasta zapraszała mieszkanki i mieszkańców miasta na
Lokalna: „Równa przestrzeń”w Kaliszu Bank Równości w lutym 2022 przeprowadził akcję “Równa przestrzeń”, czyli plebiscyt lokali bezpiecznych i przyjaznych dla społeczności LGBT+ w Kaliszu. Stworzono
Za nami szóste i ostatnie szkolenie w projekcie “Lokalna sieć na rzecz akceptacji osób LGBT+”.
Za nami piąte spotkanie w projekcie „Lokalna sieć na rzecz akceptacji osób LGBT+”.
Lokalna: malowanie transparentów na Marsz Równości w Opolu 22 września 2021 Manufaktura Inicjatyw Różnorodnych przeprowadziła warsztat malowania równościowych transparentów na III Marsz Równości w Opolu.
Trwa projekt “Lokalna sieć na rzecz akceptacji osób LGBT+”. Za nami czwarte spotkanie liderów/ek w regionie.
Trwa projekt „Lokalna sieć na rzecz akceptacji osób LGBT+”. Za nami trzecie spotkanie liderów/ek w regionie.
Spotkanie z naszymi partneramiz Norwegii 17 czerwca 2021 odbyło się drugie spotkanie online z FRI – The Norwegian Organization for Sexual and Gender Diversity, naszą
W weekend 22-23 maja odbył się kolejny zjazd liderów i liderek w Lokalnej Sieci na rzecz akceptacji.
24-25 kwietnia odbył się trening antydyskryminacyjny – pierwsze szkolenie w projekcie dla lokalnych liderów/rek.
Otrzymaliśmy 25 zgłoszeń z różnych regionów Polski! To świetna wiadomość, że w regionach jest wiele osób chętnych do działania!
Rekrutujemy do „Lokalnej sieci na rzecz akceptacji osób LGBT+” W poniedziałek 18 stycznia wystartował nasz nowy projekt Lokalna: sieć na rzecz akceptacji osób LGBT+, w
Dołącz do projektu “Lokalna sieć na rzecz akceptacji osób LGBT+” Zapraszamy do udziału w projekcie, w ramach którego: stworzymy sieć liderów_rek i organizacji działających na
Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.