Po raz pierwszy Wrocławski Marsz Równości odbył się w czerwcu. 11 czerwca przeszliśmy i przeszłyśmy pod hasłem “Duma bez uprzedzeń”. W marszu wzięło udział ok 15 tys. osób. Było głośno, radośnie i bardzo kolorowo. Była też słuszna złość. Marsze równości, mimo dumy, są elementem walki o godne życie, szacunek i równość.
14. Wrocławski Marsz Równości przeszedł pod Honorowymi Patronatami: Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce i Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.
W sobotę 2 października 2021 ponad 12 tys. osób wzięło udział w 13. Wrocławskim Marszu Równości pod hasłem “Chcemy całego życia”. Wyszliśmy i wyszłyśmy, by zamanifestować naszą obecność, widoczność i najbardziej radykalną ideologię: nasze życie; życie osób LGBT+, lesbijek, gejów, osób biseksualnych, osób transpłciowych, osób interpłciowych, osób ze spektrum aseksualności, osób o tożsamościach niebinarnych i queer.
13. Wrocławski Marsz Równości przeszedł pod Honorowymi Patronatami: Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce i Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.
12. Wrocławski Marsz Równości – Marsz Równości dla Polski! przeszedł ulicami miasta 3 października 2020. Energia marszu była wspaniała. Kilkutysięczna społeczność osób LGBT+ oraz naszych sojuszników i sojuszniczek ponownie zaznaczyła swoją obecność w mieście, w regionie, w Polsce. Pomimo pandemii przeszliśmy znów razem! Marsz objęty został Honorowym Patronatem Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.
W sobotę 5 października ulicami miasta przeszliśmy i przeszłyśmy w 11. Wrocławskim Marszu Równości pod hasłem „Miłość przeciw nienawiści”. To było prawdziwe tęczowe święto społeczności osób LGBT+ i jej osób sojuszniczych! Spotykaliśmy i spotkałyśmy się na Placu Wolności, by wyrazić naszą solidarność z postulatami równości i szacunku dla wszystkich. Po raz pierwszy marsz objęty został Honorowym Patronatem Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka.
Dziękujemy za Waszą obecność!
Już po raz dziesiąty spotkaliśmy i spotkałyśmy się na Wrocławskim Marszu Równości.
6 października 2018 wspólnie przeszliśmy ulicami stolicy Dolnego Śląska niosąc swoją dumę, różnorodność, postulując równościowe hasła! Dziękujemy!
7 października 2017 przemaszerowaliśmy równi i różnorodni za miłość naszą i waszą w 9. Wrocławskim Marszu Równości. Stolica Dolnego Śląska na jeden dzień stała się tęczową stolicą Polski! Dziękujemy, że byłyście i byliście z nami.
Wrocław w 2016 roku był Europejską Stolicą Kultury, a kultura to nie tylko sztuka, teatry, muzea, biblioteki, koncerty i happeningi. To także wzory postępowania w społeczeństwie. To język debaty publicznej. To nasz wzajemny stosunek do siebie. I właśnie pod hasłem „Nie ma kultury bez równości” przeszedł w sobotę 8. Wrocławski Marsz Równości. Dziękujemy za Waszą obecność!
W pierwszą sobotę października wyszliśmy na ulice miasta w 7. Wrocławskim Marszu Równości, by przypomnieć, że wszyscy rodzimy się wolni i równi pod względem swej godności i praw. Wszyscy powinniśmy mieć prawo: do życia, bezpieczeństwa, do kochania kogo chcemy, decydowania o tym czy będziemy mieć rodziny i dzieci. Dziś politycy, wspierani przez kościół katolicki chcą decydować za kobiety i mężczyzn o ich życiu, wyborach, ciałach, prokreacji i seksualności, nazywając to dyskusją o „sporach światopoglądowych”.
11 października 2014, dokładnie w Międzynarodowy Dzień Coming Outu już po raz szósty przemaszerował ulicami naszego miasta 6. Wrocławski Marsz Równości! Wyszli/łyśmy, by przypomnieć, że wszyscy rodzimy się wolni i równi pod względem swej godności i swych praw. To podstawowe prawo człowieka, prawo niezbywalne. Wiemy doskonale, że odarcie z godności człowieka, odhumanizowanie, jest pierwszym krokiem do zbrodni. Przemoc symboliczna prowadzi do przemocy fizycznej, tak obecnej na naszych ulicach, w klubach, domach. Nie godzimy się na to!