15 lat Wrocławskich Marszów Równości - wystawa

To bardzo wzruszający moment! Piękna wystawa – bo Wy jesteście pięknymi osobami! Dziś na ulicy Oławskiej oficjalnie otwarto wystawę „15 lat Wrocławskich Marszów Równości”, stworzoną przez Miasto Wrocław na bazie naszych materiałów archiwalnych i wspomnień osób tworzących marsz. Cieszymy się, że możemy pokazać wielką zmianę i pracę, którą jest maszerowanie po równość i godność, doceniamy też słowa, które padły na wystawie.
Tak na otwarciu wystawy mówił o niej Bartłomiej Ciążyński, wiceprezydent Wrocławia.
  • „To jest wystawa o marszach, ale też o tym, jak zmieniał się Wrocław, wrocławianki i wrocławianie. Sam pamiętam jak w pierwszych marszach szło kilkaset osób, teraz jest ich tysiące – zmieniamy się, i to dobrze, o tym jest ta wystawa.”
Głos zabrała także Alina Szeptycka, pełnomocniczka Prezydenta Wrocławia ds. równego traktowania
  • „Z mojej perspektywy to jest wystawa edukacyjna. To nie tylko historie wspomnień i historia marszu, ale też plansze, które mówią o tym, kim jesteśmy jako społeczność LGBTQ+, jakie postulaty mamy, o co w ogóle chodzi, dlaczego osoby LGBT+ maszerują, dlaczego musimy maszerować.”
Z Kultury Równości przemawiał Anna Smarzyńska, osoba przewodnicząca zarządu Kultury Równości:
  • „Organizuję marsze od początku, pierwsze odbywały się w atmosferze braku akceptacji, strachu. Co roku obserwujemy zmianę, która przyszła. Ta zmiana polega na tym, że jest coraz więcej osób i instytucji, które nas wspierają i idziemy wspólnie. Nawet jeśli mamy od 15 lat te same postulaty, to widzimy jak wiele osób nas wspiera i jak ogromna jest zmiana i idziemy razem po równość i godność każdej osoby LGBTQ+.”
Dziękujemy, zapraszamy do oglądania wystawy i do strzelania sobie koło niej fotek, oznaczajcie nas! Wystawa będzie stała na ul. Oławskiej do 11 czerwca.
 
A ponieważ jedna z plansz pokazuje nasze Równe Miejsce – zachęcamy do pisania dalszej historii pokazanej na wystawie.
Przypominamy Wam o zbiórce na Nowe Równe Miejsce. Potrzebujemy Waszego wsparcia, by przenieść się do 3 razy większego, wspaniałego lokalu na Nadodrzu, pierwszy etap zbiórki na prąd to 20 tysięcy złotych. Z Waszym wsparciem możemy iść po więcej!
Skip to content