Poszukujesz wsparcia lub porady psychologicznej, psychoterapeutycznej lub seksuologicznej? Próbowałaś/eś już wielu rozwiązań i nadal cierpisz? Coś lub ktoś Ci zagraża i nie wiesz, jak sobie poradzić? Jesteśmy dla Ciebie, by pomóc.
Skorzystaj z bezpłatnych konsultacji psychologicznych. Mają one charakter pomocy interwencyjnej, doraźnej, diagnostycznej. Konsultacje nie są terapią, ich celem jest wskazanie źródeł trudności, przeżywanego kryzysu i pomocy w wybraniu najlepszej drogi terapeutycznej.
Organizacją działań pomocowych zajmują się Anna Przybysz-Smarzyński/Smarzu, osoba trenerska z Kultury Równości.
Jeśli chcesz skorzystać z pomocy, skontaktuj się bezpośrednio ze specjalistami zdrowia psychicznego, z którymi współpracujemy. Każda osoba i poradnia są kompetentne w pracy terapeutycznej z osobami LGBT+.
e-mail: kontakt@itpb.pl
telefon: +48511322117
Instytut Terapii Poznawczo Behawioralnej to miejsce psychoterapii dorosłych, dzieci i młodzieży. Razem z zespołem psychoterapeutów/ek z pasją realizujemy marzenie o stworzeniu bezpiecznego, profesjonalnego miejsca, w którym:
Nasze wartości to autentyczność, rozwój, profesjonalizm i zaufanie.
Wspieramy w odnalezieniu drogi do siebie, do zdrowego poczucia wartości/samooceny, poprzez poszukiwanie sensu w życiu, walkę z perfekcjonizmem, stresem czy spadkiem motywacji. Ważne jest dla nas odpowiednie dopasowanie specjalisty oraz metod pracy do indywidualnych potrzeb danej osoby. Każdy z pełną akceptacją zostanie przyjęty takim jaki jest i otrzyma profesjonalne wsparcie psychologiczne.
Jestem cert. superwizorką, psychoterapeutką PTTPB, interwentką kryzysową, seksuolożką w procesie certyfikacji. Tworzę Instytut Terapii Poznawczo-Behawioralnej, w którym na co dzień prowadzę grupową, indywidualną psychoterapię oraz superwizję dla specjalistów/ki pracujących w obszarze pomocy psychologicznej. Pracuję jako wykładowczyni w Katedrze Zdrowia i Psychologii Klinicznej Uniwersytetu SWPS. W swojej pracy korzystam z wielu podejść, łączę terapię poznawczo-behawioralną z nurtem systemowym, bliskie są mi podejścia Trzeciej Fali CBT. W pracy z drugim człowiekiem ważna jest dla mnie autentyczność, akceptacja, relacja, skuteczne metody i poczucie humoru.
Obszary wsparcia:
Jestem psycholożką i psychoterapeutką poznawczo-behawioralną w trakcie certyfikacji. Na co dzień prowadzę psychoterapię osób dorosłych i młodzieży w ITPB, Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjnym „OSTOJA” i Fundacji Opieka i Troska we Wrocławiu. Prowadzę również grupę wsparcia dla osób z doświadczeniem choroby afektywnej dwubiegunowej (ChAD). Doświadczenia zdobywałam w Oddziale Zaburzeń Depresyjnych, Lękowych i Zaburzeń Snu z Pododdziałem Diagnostyki Spektrum Autyzmu i Zaburzeń Neurorozwojowych w IPN w Warszawie. Swoją pracę opieram na podejściu poznawczo-behawioralnym, terapii akceptacji i zaangażowania, uważności i współczuciu. W kontakcie z drugim człowiekiem kluczowa jest dla mnie relacja zbudowana na pełnym zaufaniu, akceptacji i zrozumieniu.
Obszary wsparcia:
Jestem psycholożką, edukatorką seksualną i psychoterapeutką poznawczo-behawioralną w trakcie certyfikacji. Pracuję w Instytucie Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej, gdzie prowadzę konsultacje psychologiczne, psychoterapię indywidualną młodzieży i osób dorosłych. Doświadczenie zawodowe zdobywałam realizując projekty psychoedukacyjne Uniwersytetu SWPS, pracując w szkole, w placówce opiekuńczo-wychowawczej i działając jako wolontariuszka w organizacjach pozarządowych. W swojej pracy łączę podejście poznawczo–behawioralne (CBT) z technikami terapii systemowej i terapii schematów.
Obszary wsparcia
Jestem psycholożką, psychoterapeutką poznawczo-behawioralną w trakcie certyfikacji oraz ukończyłam studia podyplomowe z zakresu seksuologii. Prowadzę terapię indywidualną osób dorosłych oraz młodzieży od 15 roku życia. W swojej pracy korzystam z wielu podejść, łączę terapię poznawczo-behawioralną z technikami „trzeciej fali” CBT – głównie Terapia Schematów oraz Dialektyczna Terapia Behawioralna – DBT. Ważne jest dla mnie również zrozumienie systemu w jakim funkcjonuje klient. Jestem zdania, że terapia powinna być przejrzysta, skuteczna, ale przede wszystkim autentyczna oraz oparta na relacji terapeutycznej.
Obszary wsparcia:
Jestem psycholożką, psychoterapeutką w trakcie szkolenia. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu seksuologii klinicznej. Udzielam poradnictwa i wsparcia psychologicznego, prowadzę psychoedukację. Szczególnie bliskie zawodowo są mi obszary trudności, z którymi mierzą się młodzi dorośli – zmagający się z przełomem pewnych etapów w życiu, wyborem ścieżki zawodowej, separacją z rodziny, adaptacją do nowego otoczenia, nawiązywaniem relacji romantycznych. W pracy staram się przede wszystkim dopasowywać techniki pracy do indywidualnych potrzeb klientów/ek. Korzystam z technik mindfulness, narzędzi komunikacji Porozumienia Bez Przemocy NVC, metod terapii ACT, czy DBT. W pracy najważniejsze jest dla mnie stworzenie bezpiecznej przestrzeń do dzielenia się swoimi trudnościami, myślami i emocjami.
Obszary wsparcia:
Jestem psycholożką i psychoterapeutką w trakcie certyfikacji w nurcie poznawczo-behawioralnym. Doświadczenie zdobywałam m.in. pracując z osobami dorosłymi z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową i ich rodzinami oraz na Oddziale Zaburzeń Depresyjnych, Lękowych i Zaburzeń Snu z Pododdziałem Diagnostyki Spektrum Autyzmu i Zaburzeń Neurorozwojowych w IPN w Warszawie. W swojej praktyce bazuję na technikach o potwierdzonej naukowo skuteczności. Pracuję z klientami, by osiągnąć ich cele w obszarze zdrowia psychicznego. Do każdej osoby podchodzę indywidualnie, z pełnym szacunkiem i otwartością. Prywatnie jestem miłośniczką kultury, psów i roślin!
Obszary wsparcia:
Jestem psycholożką w trakcie szkolenia systemowo – psychodynamicznego (Fundacja Kontekst). Prowadzę psychoterapię osób w okresie adolescencji (od 13 r.ż.), młodych osób dorosłych (do 25 r.ż.) i konsultacje rodzinne. Mój obszar zainteresowań to praca z osobami z grup mniejszościowych i dyskryminowanych (LGBTQ+, osoby neuroatypowe), poczucie sprawstwa, rozwój potraumatyczny. Współpracuje z Fundacją Ukraina w zakresie profilaktyki zmęczenia współczuciem. W procesie terapeutycznym w centrum jest osoba i to ona buduje narrację o sobie i swoim doświadczeniu, o swoich potrzebach. Pracując jako psycholożka staram się być w pełni świadoma i uważna – na własne oceny i interpretacje, przekonania o “normatywności”, na własne doświadczenia i idące za nimi sposoby radzenia sobie.
Obszar wsparcia:
e-mail: adamintrys.psycholog@gmail.com
telefon: +48792947748
Jestem psychologiem ze specjalnością kliniczną, ukończyłem Uniwersytet SWPS we Wrocławiu. Obecnie jest w trakcie czteroletniego kursu terapii poznawczo-behawioralnej w Instytucie Poznawczym w Warszawie, akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB) i Europejskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (EABCT). Prowadzę terapię indywidualną osób dorosłych.
W swojej pracy wykorzystuję narzędzia terapii poznawczo-behawioralnej (CBT), terapii akceptacji i zaangażowania (ACT), terapii schematu oraz terapii dialektyczno-behawioralnej. Moją pracę poddaję stałej superwizji. W swojej pracy kieruję się zasadami Kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa PTP oraz Kodeksu Etycznego PTTPB.
Obszary wsparcia:
e-mail: rita.schaeper@gmail.com
telefon: +48530728959
Rita jest psychoterapeutką Psychologii Procesu pracującą stacjonarnie albo online w języku polskim, niemieckim i angielskim. Prowadzi terapię indywidualną, par, relacyjną i grupową oraz warsztaty terapeutyczne i rozwojowe w różnych miastach i krajach. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów i Praktyków Psychologii Procesu. Pracuje pod stałą superwizją i doskonali się zarówno u polskich jak i zagranicznych nauczycieli
Uczestniczyła w kilku szkoleniach organizowanych przez Stowarzyszenie Lambda w Warszawie. Rita współpracuję z Tęczowym Pogotowiem i jest psychoterapeutką rekomendowaną przez Kampanię Przeciw Homofobii i przez Lambdę.
Od 2018 prowadzi w Kulturze Równości konsultacje oraz grupy dla osób LGBTQ+. Aktualnie prowadzi otwartą grupę rozwojową online “Jesteśmy wszędzie”.
Rita pracuje z szerokim wachlarzem problemów.
Wszystko, co jest dla klienta trudnością, może być punktem wyjścia do pracy, na przykład:
e-mail: aleksandra.lesiak@gmail.com
telefon: +48692383172
Jestem psycholożką. Skończyłam jednolite studia magisterskie z psychologii na UWr. Od 10 lat pracuję zawodowo z dziećmi, młodzieżą oraz ich rodzicami, a także młodymi dorosłymi. Regularnie uczestniczę w kursach i szkoleniach, które rozszerzają moją wiedzę i metody terapeutyczne. W swojej pracy kieruję się zasadą, że każda osoba jest ważna i ma prawo być wysłuchana – niezależnie od wieku, tożsamości, orientacji czy innych powodów.
W czym mogę pomóc?
e-mail: svetlana.voloshyna.zp@gmail.com
досвідчена психоложка, яка працює в гештальт-підході з використанням арт-терапії. Проводить психологічні консультації для дітей, підлітків і дорослих. Веде психологічну групу для жінок в кризі і для їхніх дітей. Вона доброзичлива до ЛГБТК+. Досвід роботи вона отримала в Україні, закінчила Запорізький міський педагогічний коледж зі званням вчителя початкової школи, закінчила Запорізький державний університет за спеціальністю „Психолог. Соціальна робота” та Київський гештальт-університет за спеціальністю „Психотерапевт”. Світлана має 13-річний досвід роботи з дітьми, 8 років роботи психологом і 3 роки психотерапевтом для дорослих.