Poszukujesz wsparcia lub porady psychologicznej, psychoterapeutycznej lub seksuologicznej? Próbowałaś/eś już wielu rozwiązań i nadal cierpisz? Coś lub ktoś Ci zagraża i nie wiesz, jak sobie poradzić? Jesteśmy dla Ciebie, by pomóc.
Skorzystaj z bezpłatnych konsultacji psychologicznych. Mają one charakter pomocy interwencyjnej, doraźnej, diagnostycznej. Konsultacje nie są terapią, ich celem jest wskazanie źródeł trudności, przeżywanego kryzysu i pomocy w wybraniu najlepszej drogi terapeutycznej.
Organizacją działań pomocowych zajmują się Anna Smarzyńska/Smarzu (osoba trenerska z Kultury Równości) oraz Adam Intrys (psycholog).
Jeśli chcesz skorzystać z pomocy, skontaktuj się bezpośrednio ze specjalistami zdrowia psychicznego, z którymi współpracujemy. Każda osoba i poradnia są kompetentne w pracy terapeutycznej z osobami LGBT+.
e-mail: adamintrys.psycholog@gmail.com
telefon: +48792947748
Jestem psychologiem ze specjalnością kliniczną, ukończyłem Uniwersytet SWPS we Wrocławiu. Obecnie jest w trakcie czteroletniego kursu terapii poznawczo-behawioralnej w Instytucie Poznawczym w Warszawie, akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB) i Europejskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (EABCT). Prowadzę terapię indywidualną osób dorosłych.
W swojej pracy wykorzystuję narzędzia terapii poznawczo-behawioralnej (CBT), terapii akceptacji i zaangażowania (ACT), terapii schematu oraz terapii dialektyczno-behawioralnej. Moją pracę poddaję stałej superwizji. W swojej pracy kieruję się zasadami Kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa PTP oraz Kodeksu Etycznego PTTPB.
Obszary wsparcia:
e-mail: rita.schaeper@gmail.com
telefon: +48530728959
Rita jest psychoterapeutką Psychologii Procesu pracującą stacjonarnie albo online w języku polskim, niemieckim i angielskim. Prowadzi terapię indywidualną, par, relacyjną i grupową oraz warsztaty terapeutyczne i rozwojowe w różnych miastach i krajach. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów i Praktyków Psychologii Procesu. Pracuje pod stałą superwizją i doskonali się zarówno u polskich jak i zagranicznych nauczycieli
Uczestniczyła w kilku szkoleniach organizowanych przez Stowarzyszenie Lambda w Warszawie. Rita współpracuję z Tęczowym Pogotowiem i jest psychoterapeutką rekomendowaną przez Kampanię Przeciw Homofobii i przez Lambdę.
Od 2018 prowadzi w Kulturze Równości konsultacje oraz grupy dla osób LGBTQ+. Aktualnie prowadzi otwartą grupę rozwojową online “Jesteśmy wszędzie”.
Rita pracuje z szerokim wachlarzem problemów.
Wszystko, co jest dla klienta trudnością, może być punktem wyjścia do pracy, na przykład:
e-mail: aleksandra.lesiak@gmail.com
telefon: +48692383172
Jestem psycholożką. Skończyłam jednolite studia magisterskie z psychologii na UWr. Od 10 lat pracuję zawodowo z dziećmi, młodzieżą oraz ich rodzicami, a także młodymi dorosłymi. Regularnie uczestniczę w kursach i szkoleniach, które rozszerzają moją wiedzę i metody terapeutyczne. W swojej pracy kieruję się zasadą, że każda osoba jest ważna i ma prawo być wysłuchana – niezależnie od wieku, tożsamości, orientacji czy innych powodów.
W czym mogę pomóc?
e-mail: kontakt@itpb.pl
telefon: +48511322117
Nasze wartości to autentyczność, rozwój, profesjonalizm i zaufanie.
Jestem cert. superwizorką, psychoterapeutką PTTPB, interwentką kryzysową, seksuolożką w procesie certyfikacji. Wraz z grupą psychoterapeutów/ek tworzę Instytut Terapii Poznawczo-Behawioralnej, w którym na co dzień prowadzę grupową i indywidualną psychoterapię. Istotnym elementem mojej praktyki klinicznej jest prowadzenie superwizji dla specjalistów/ki pracujących w obszarze pomocy psychologicznej. Pracuję jako wykładowczyni w Katedrze Zdrowia i Psychologii Klinicznej Uniwersytetu SWPS. Sczególnie bliski jest dla mnie obszar Interwencji Kryzysowej w pracy z osobami w kryzysie utraty, przemocy i choroby. W swojej pracy korzystam z wielu podejść, łączę terapię poznawczo-behawioralną z nurtem systemowym, bliskie są mi podejścia Trzeciej Fali CBT, fascynuje mnie ACT i Self-Compassion. W pracy z drugim człowiekiem ważna jest dla mnie autentyczność, akceptacja, relacja, skuteczne metody i poczucie humoru.
Prowadzę terapię indywidualną osób dorosłych oraz interwencję kryzysową.
Jestem psycholożką i psychoterapeutką poznawczo-behawioralną w trakcie szkolenia. Na co dzień w przychodni NZOZ świadcząc porady psychologiczne oraz prowadzę sesje terapeutyczne. Dodatkowo pracuję w Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjnym „OSTOJA” i Fundacji Opieka i Troska we Wrocławiu. Prowadzę również grupę wsparcia dla osób cierpiących na chorobę afektywną dwubiegunową (ChAD). Odbyłam staż psychoterapeutyczny na Otwartym Oddziale Całodobowym dla Zaburzeń Depresyjnych, Lękowych i Zaburzeń Snu z Pododdziałem Diagnostyki Spektrum Autyzmu i Zaburzeń Neurorozwojowych w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. W swojej pracy opieram się głównie na założeniach nurtu poznawczo-behawioralnego, który cenię za ugruntowanie naukowe. Zazwyczaj łączę go z Dialogiem Motywującym oraz technikami Trzeciej Fali CBT, które są bliskie moim wartościom; terapia akceptacji i zaangażowania (ACT), terapie oparte na uważności i na współczuciu oraz mindfulness. Najważniejszym komponentem w pracy terapeutycznej z drugim człowiekiem jest dobrze zbudowana relacja, która pozwala na pracę w pełnym zaufaniu, opartą na szacunku, akceptacji i zrozumieniu. Kolejnymi ważnymi dla mnie elementami są: współpraca, otwartość, podążanie za klientem, dobór odpowiednich technik oraz uważność na jego potrzeby. Dążę do tego, aby druga osoba w moim towarzystwie mogła czuć się swobodnie, by móc odkrywać jej potencjał i zasoby, które pozwolą jej poradzić sobie z najtrudniejszymi doświadczeniami i będą ważnym elementem podróży zwanym psychoterapią. Dla mnie, jako dla psychoterapeutki bardzo ważne jest również dbanie o etykę pracy, ciągłe dążenie do rozwijania się i poszerzania swojej wiedzy.
Oferuję poradnictwo, psychoedukację i szeroko rozumiane wsparcie psychologiczne.
Prowadzę terapię indywidualną dla dorosłych, którzy doświadczają w swoim życiu różnego rodzaju trudności i kryzysów.
Aktywnie wspieram mniejszości i grupy zagrożone wykluczeniem.
Wspieram osoby cierpiące na zaburzenia nastroju, mające trudności w regulacji emocji, będące w kryzysie żałoby, wykluczenia, choroby i przemocy oraz osoby w trudnej sytuacji życiowej.
Prowadzę psychoterapię zaburzeń lękowych, zaburzeń nastroju.
Pomagam osobom w radzeniu sobie ze stresem i napięciem.
Pracuję z osobami odczuwającymi niską samoocenę i z osobami z diagnozą ADHD i ASD.
Wykształcenie:
Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej, Akademia Motywacji i
Edukacji – w trakcie;
Uniwersytet SWPS we Wrocławiu – Wydział Psychologii – studia
magisterskie, specjalność: psychologia kliniczna
Szkolenia:
Interwencja Kryzysowa W Obliczu Wojny – Joanna Sielska;
Seminarium Terapia Zaburzeń Psychicznych Z Wykorzystaniem Dialogu
Motywującego – dr Jennifer Frey;
Warsztat Wsparcie Psychologiczne Osób LGBTQIA – Jan Świerszcz;
Letni Kurs Interwencji Kryzysowej w podejściu poznawczo-behawioralnym
– Instytut Terapii Poznawczo-Behawioralnej;
Jestem psycholożką, edukatorką seksualną i psychoterapeutką poznawczo-behawioralną w trakcie szkolenia. Pracuję w Instytucie Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej we Wrocławiu, gdzie prowadzę konsultacje psychologiczne, psychoterapię indywidualną młodzieży i osób dorosłych. Pracuję w gabinecie i online. Doświadczenie zawodowe zdobywałam realizując projekty psychoedukacyjne Uniwersytetu SWPS, pracując w szkole, w placówce opiekuńczo-wychowawczej i działając jako wolontariuszka w organizacjach pozarządowych. W swojej pracy łączę podejście poznawczo–behawioralne (CBT) z technikami terapii systemowej i terapii schematów. Dzień zaczynam od filiżanki dobrej kawy. Lubię spacery, wyprawy nad morze, a także gotowanie dla rodziny i przyjaciół.
Obszary wsparcia
Wykształcenie
Szkolenia
Jestem psycholożką, psychoterapeutką poznawczo-behawioralną w trakcie certyfikacji oraz ukończyłam studia podyplomowe z zakresu seksuologii. Prowadzę terapię indywidualną osób dorosłych oraz młodzieży od 15 roku życia. Wspieram i pracuję z osobami LGBT+.Jako psychoseksuolog zajmuję się również terapią zaburzeń seksualnych, takich jak ból podczas stosunku, zaburzenia erekcji czy trudności w osiągnięciu orgazmu. Pracuje również w obszarze definiowania swojej tożsamości płciowej oraz wspieram osoby transpłciowe. Mam doświadczenie w prowadzeniu opiniowania psychoseksuologicznego w procesie tranzycji. Jestem zdania, że terapia powinna być przejrzysta, skuteczna, ale przede wszystkim autentyczna oraz oparta na relacji terapeutycznej. W gabinecie zawsze staram się stworzyć odpowiednie warunki, aby klient poczuł się bezpiecznie i swobodnie. Silnie wierzę, że zmiany zapoczątkowane na terapii przekładają się na wzrost jakości funkcjonowania w przyszłości.
W swojej pracy korzystam z wielu podejść, łączę terapię poznawczo-behawioralną z technikami „trzeciej fali” CBT – głównie Terapia Schematów oraz Dialektyczna Terapia Behawioralna – DBT. Ważne jest dla mnie również zrozumienie systemu w jakim funkcjonuje klient.
W pracy z drugą osobą najważniejsza jest dla mnie autentyczność, akceptacja, zaufanie, poczucie humoru, współpraca, otwartość na zmianę – te aspekty tworzą dobrą bazę do swobodnej pracy nad swoimi przekonaniami, myślami i emocjami. Uważam, że każda osoba wymaga indywidualnego podejścia, a zbudowanie dobrej relacji i przymierza terapeutycznego jest bardzo ważnym aspektem spotkań w gabinecie.
Jestem psycholożką, absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego – w toku studiów realizowałam specjalność z obszaru psychologii klinicznej osób dorosłych oraz fakultatywny, modułowy semestr o tematyce psychologii związków i miłości oraz szeroko pojętej seksualności człowieka, w tym pracy z osobami LGBT+. Obecnie jestem słuchaczką dwuletnich studiów podyplomowych z zakresu seksuologii klinicznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Staram się także poszerzać swoją wiedzę poprzez udział w konferencjach naukowych i szkoleniach. Udzielam poradnictwa i wsparcia psychologicznego, prowadzę psychoedukację. Szczególnie bliskie zawodowo są mi obszary trudności, z którymi mierzą się młodzi dorośli – zmagający się z przełomem pewnych etapów w życiu, wyborem ścieżki zawodowej, separacją z rodziny, adaptacją do nowego otoczenia, nawiązywaniem relacji romantycznych. Prowadzę także konsultacje seksuologiczne – m.in. z osobami poszukującymi swojej tożsamości płciowej/seksualnej, osobami LGBT+ doświadczającymi stresu mniejszościowego czy trudności związanych z coming outem, a także w kwestiach funkcjonowania w relacjach seksualnych. W swojej pracy korzystam z podejść różnych nurtów terapeutycznych. Szczególnie bliskie są mi metody poznawczo-behawioralne, ale staram się przede wszystkim dopasowywać techniki pracy do indywidualnych potrzeb klientów – korzystam też z technik mindfulness, narzędzi komunikacji Porozumienia Bez Przemocy, metod terapii ACT, czy DBT. Ważne jest dla mnie także dostrzeganie przeżywanych trudności z perspektywy systemowej. W pracy najważniejsze jest dla mnie stworzenie relacji opartej na zaufaniu, w której istnieje bezpieczna, nieoceniająca przestrzeń dla klienta do dzielenia się swoimi trudnościami, myślami i emocjami. Staram się także skupiać na odkrywaniu zasobów i mocnych stron, które wspierają w procesie radzenia sobie. Kieruję się takimi wartościami jak empatia, akceptacja, uważność, szacunek i życzliwość, z dozą „zdrowego” dystansu i poczucia humoru.
Obszary wsparcia:
– wspieram osoby LGBT+, osoby poszukujące swojej tożsamości seksualnej czy płciowej
– pracuję z osobami doświadczającymi trudności w sferze seksualnej
– udzielam wsparcia w kryzysie, w trudnych sytuacjach życiowych
– wspieram osoby chcące lepiej radzić sobie ze stresem i regulacją emocji
– pomagam w sytuacji spadku motywacji, wypalenia zawodowego, poczucia braku satysfakcji z życia
– wspieram osoby przeżywające trudności w relacjach
– pracuję z osobami borykającymi się z niskim poczuciem własnej wartości
– pomagam osobom, które chciałyby pogłębić swój rozwój osobisty
Wykształcenie:
– Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Seksuologia Kliniczna – Opiniowanie, Edukacja,
Terapia (studia podyplomowe – w trakcie ostatni semestr)
– Uniwersytet Wrocławski, Psychologia (jednolite studia magisterskie, specjalność: psychologia
kliniczna i zdrowia)
Szkolenia:
– Roczne Studium Terapii Poznawczo-Behawioralnej – Dolnośląskie Centrum Psychoterapii
– Najnowsza perspektywa problemów i zaburzeń seksualnych – konferencja – Centrum Medyczne
Kształcenia Podyplomowego
– Ogólnopolska Studencka Konferencja Seksuologiczna 2019 i 2021 – Uniwersytet Medyczny im.
Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
– Uzależnienia behawioralne – Karan NZOZ Centrum Interwencji Kryzysowej
Doświadczenie:
– Poradnia Psychologiczna Uniwersytetu Wrocławskiego
– Stowarzyszenie „Telefon Pogadania”
– Pracownia Konsultacji i Poradnictwa Psychologicznego przy Instytucie Psychologii UWr
– Stowarzyszenie Hospicjum Dar Serca w Częstochowie (praktykantka)
– Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. NMP w Częstochowie, Oddział Chirurgii Onkologicznej z
Pododdziałem Chorób Piersi (praktykantka)
Psycholożka i psychoterapeutka w trakcie certyfikacji w nurcie poznawczo-behawioralnym. Uczestniczka 4-letniego szkolenia w warszawskiej Akademii Motywacji i Edukacji, akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB) i Europejskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (EABCT). Absolwentka psychologii o specjalności klinicznej na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Doświadczenie pracy pomocowej zdobywałam m.in. pracując z osobami dorosłymi z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową oraz ich rodzinami (zarówno w Warsztacie Terapii Zajęciowej na stanowisku terapeutki zajęciowej jak i w Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjnym na stanowisku psycholożki). Odbyłam staż psychoterapeutyczny na Otwartym Oddziale Całodobowym dla Zaburzeń Depresyjnych, Lękowych i Zaburzeń Snu z Pododdziałem Diagnostyki Spektrum Autyzmu i Zaburzeń Neurorozwojowych w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Pracuję również z osobami dorosłymi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD).
Oferuję poradnictwo, psychoedukację, wsparcie psychologiczne i terapię indywidualną dla młodzieży i dorosłych. Pracuję z osobami, które zmagają się z lękiem, niepokojem, cierpiącymi na fobie (fobia społeczna, lęk uogólniony, (GAD), zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (OCD), które utrudniają życie społeczne bądź wykluczają z codziennego funkcjonowania. Pomagam i wspieram osoby z zaburzeniami nastroju, które mają zaburzone postrzeganie rzeczywistości i siebie, podwyższony lub obniżony nastrój.
Oferuję terapię afirmatywną czyli pomoc psychologiczną dedykowaną społeczności LGBTQIA+, zakładającą pełną akceptację oraz szacunek wobec różnorodności seksualnej. Pracuję z klientami, by osiągnąć ich cele w zakresie zdrowia psychicznego, jednocześnie podnosząc akceptację ich tożsamości. Towarzyszę pacjentowi/pacjentce w poznawaniu jego/jej tożsamości oraz pomagam w organizowaniu wsparcia społecznego. Do każdej osoby podchodzę indywidualnie, z pełnym szacunkiem i otwartością. Aktywnie wspieram grupy społeczne zagrożone wykluczeniem.
W swojej praktyce bazuję na technikach o potwierdzonej naukowo skuteczności, które mają ugruntowanie naukowe i odzwierciedlają moje wartości. Łączę wiedzę z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej (CBT) z terapią opartą na uważności i na współczuciu. Obecnie doświadczam zafascynowania Trzecią Falą CBT, najwięcej czerpię z nurtu Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT). Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Prywatnie jestem miłośniczką kultury, psów i roślin!
Szkolenia:
Nastolatki LGBT+ w spektrum autyzmu, fundacja Dziewczyny w Spektrum, Wit Kania;
Interwencja Kryzysowa W Obliczu Wojny – Joanna Sielska;
„Interwencja Kryzysowa – podstawowe Metody Pracy W Kontakcie z Osobą w Kryzysie” – dr Natalia Liszewska;
Seminarium Terapia Zaburzeń Psychicznych Z Wykorzystaniem Dialogu Motywującego – dr Jennifer Frey;
Warsztat Wsparcie Psychologiczne Osób LGBTQIA – Jan Świerszcz.
Wykształcenie:
Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej, Akademia Motywacji i Edukacji – w trakcie;
Uniwersytet SWPS we Wrocławiu – Wydział Psychologii – studia magisterskie, specjalność: psychologia kliniczna