Podczas trzeciego webinaru będziemy w większym gronie dzielić się z Wami różnymi sposobami na pracę z ciałem, pracę w grupie, sposobami na działania antywypaleniowe oraz wszystkimi znanymi nam ważnymi kwestiami, które warto mieć w zanadrzu osobiście oraz jako członkini/członek grupy aktywistycznej, kolektywu, organizacji pozarządowej.
Będziemy zadawać pytania i robić mini interaktywne sondaże przez Menti, zapraszając do krótkich odpowiedzi i dzielenia się swoimi opiniami i doświadczeniami.
Webinar będzie tłumaczony na PJM.
Jeśli jesteś osobą działającą aktywistyczne lub wykonującą pracę społeczną lub pracujesz w 3 sektorze, często zdarza ci się pracować w weekendy i wieczorami, borykasz się z przemęczeniem i przeciążeniem, szukasz sposobu aby Twój aktywizm nie był tak absorbujący – ten webinar jest najpewniej dla Ciebie!
Swoim doświadczeniem, obserwacjami i wiedzą w obszarze przemęczenia i wypalenia aktywistycznego podzielą się:
Lena Bielska – certyfikowana trenerka WenDo, trenerka antydyskryminacyjna, dramy stosowanej i Consent. Współzałożycielka i prezeska Fundacji HerStory, gdzie zajmuje się historią i herstorią mówioną, edukacją antydyskryminacyjną i antyprzemocową. Obecnie w trakcie studiów psychoterapeutycznych Gestalt. Stała współpracowniczka wrocławskiego oddziału Centrum Praw Kobiet, gdzie prowadzi indywidualne procesy wsparcia dla kobiet z doświadczeniem przemocy i kryzysów. Trenersko pracuje głównie w obszarze przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji a także empowermentu i pracy z ciałem. Kreatorka projektów na rzecz zmiany społecznej. Absolwentka UWr, UMCS i The DO School w Berlinie. Od 2020 roku stypendystka Alfred Landecker Democracy Fellowship, inicjatorka i twórczyni Centrum Wsparcia Aktywistycznego we Wrocławiu. Doświadczenie zdobywa nie tylko w Polsce, ale również dzięki współpracy z międzynarodowymi organizacjami i inkubatorami innowacji społecznych.
Alina Szeptycka – polonistka (Uniwersytet Jagielloński), absolwentka Holistycznej Szkoły Trenerów, trenerka antydyskryminacyjna. Współprzewodnicząca Wrocławskiej Rady ds. Równego Traktowania przy Prezydencie Jacku Sutryku, członkini Wrocławskiej Rady Kobiet. Współzałożycielka i członki zarządu stowarzyszenia Kultura Równości, w którym prowadzi działania edukacyjne, kulturalne i koordynuje Równe Miejsce – Centrum LGBT+ Wrocław. Trenerka w projektach „Szkoła bez uprzedzeń” i „Johanneum Novum” realizowanych w koalicji wrocławskich organizacji. Współpracuje z Fundacją Katarynka, jako audiodeskryptorka i ekspertka od kultury dostępnej dla osób z niepełnosprawnościami.
Spotkanie będzie facylitowała Agnieszka Wywrot – aktywistka feministyczna, prawniczka, animatorka społeczna. Stypendystka Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz absolwentka programu edukacyjnego Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Stała współpracowniczka wrocławskiego oddziału Centrum Praw Kobiet oraz Strefy Kultury Wrocław. Edukuje i wspiera osoby wchodzące do aktywizmu i zaangażowania w sprawy społeczne.