Wystartowaliśmy z podcastem "Równe rozmowy". Posłuchaj pierwszego odcinka.

W grudniu odpaliliśmy podcastową odsłonę naszego cyklu „Równe rozmowy”.
 
To podcast o Wrocławiu, o jego różnorodności i tożsamości, o jego historii, herstorii, queerstorii i teraźniejszości. Podcast o Wrocławiu opowiadanym przez osoby ze społeczności LGBT+. “Równe rozmowy” prowadzą osoby z naszego stowarzyszenia.
 

Zapraszamy do wysłuchania rozmów, które prowadzimy z osobami zaangażowanymi społecznie lub artystycznie. Podcast “Równe rozmowy” gości działaczy i działaczki, artystów i artystki, osoby związane z wrocławską społecznością osób LGBT+ i kulturą queer. 

Odcinek 01 – O historii Wrocławskiego Marszu Równości ze Smarzem

W pierwszym odcinku zaczynamy historycznie, a raczej queerstorycznie od rozmowy na temat Wrocławskiego Marszu Równości i 13 latach maszerowania w naszym mieście. Piotr Buśko, rzecznik stowarzyszenia, w pierwszej “Równej rozmowie” ze Smarze, Anną Piotrem Smarzyńskim dopytuje o początki marszu we Wrocławiu, o to, jak zaczęło się to wszystko w 2009 roku. Odcinek jest o tym, co było, o tym, jak jest, ale też o marzeniach, które Smarzu i Piotr snują na przyszłość.

Smarzu jest queerowym aktywistą, osobą zakładającą Kulturę Równości, związaną z Wrocławskim Marszem Równości od samego początku. We Wrocławiu mieszka od 2006 roku i od tego czasu działa na rzecz równości w mieście. Smarzu sfotografował każdy marsz, od tego pierwszego z garstką osób uczestniczących po ten ostatni w 2021, który zgromadził tysiące osób na ulicach Wrocławia. Smarzu jest także osobą trenerską, prowadzi warsztaty z samoobrony i asertywności WenDo.

Zapraszamy do słuchania.

Podcast do osłuchania na naszej stronie, a także w aplikacjach podcastowych i YouTubie. Podoba Ci się nas podcast? Zazubskrybuj!

Słuchaj „Równych rozmów” na Spotift Anchor.fm

„Równe rozmowy” jest podcastem współfinansowanym ze środków gminy Wrocław w ramach realizacji zadania publicznego „Tożsamość kulturowa i dialog wartością lokalnej wspólnoty Wrocławian 2021” w ramach Programu „Wrocławska Strategia Dialogu Międzykulturowego” 2018-2022 w projekcie „Lokalnie, różnorodnie, wspólnie. Rozmawiamy o różnorodności na Przedmieściu Oławskim”. www.wroclaw.pl
Skip to content