12. Wrocławski Marsz Równości

3 października 2020 roku, g. 15:00, plac Wolności, Wrocław.

Pierwsza połowa 2020 roku zdecydowanie nie należała do udanych. Odwołane marsze i Parada Równości z powodu pandemii, wycieńczająca i bardzo trudna psychicznie dla wielu z nas kampania prezydencka oraz wynik wyborów, po których wszyscy i wszystkie musimy się zebrać. Zebrać do działania! Nie wiemy, co przyniesie nam druga połowa roku, ale jesteśmy gotowi i gotowe, zapraszamy 3 października na 12. Wrocławski Marsz Równości.

Marsz Równości dla wszystkich zmęczonych, dla oplutych i dehumanizowanych, dla zapomnianych i niewidzialnych. Marsz Równości dla różnych pokoleń, różnorodnych kultur, kolorów skóry i ras. Marsz Równości dla cyklistów, bab wózkowych i osób na wózkach. Marsz Równości dla matek, ojców, synów, córek, dzieci, wnucząt, prawnucząt, dziadków i babć. Marsz Równości dla ciot, lesb, transek i transów, osób bi, queer i inter. Marsz Równości dla mieszkańców miast i wiosek. Marsz Równości dla wycieczkowiczów do Tel Awiwu i preferujących urlop pod gruszą. Marsz Równości dla beneficjentów 500+, 13 i 14 emerytury, dla tych, którzy i które nie dostali nigdy nic. Marsz Równości dla L, dla G, dla B i dla T. Marsz Równości dla osób urodzonych tutaj i zagranicą. Marsz Równości dla wrocławian i wrocławianek, Masz Równości dla przyjezdnych. Marsz Równości dla Wrocławia, dla Dolnego Śląska. Marsz Równości dla Polski.

Zapraszamy Was wrocławscy aktywiści i aktywistki, geje, lesbijki, osoby biseksualne, trans i interpłciowe, tożsamości queer i niebinarne, a także nasi sojusznicy i sojuszniczki, Wasi braci i Wasze siostry, koledzy i koleżanki, kuzyni, rodzice, dziadkowie: chodźcie z nami, szerokim frontem różnorodni i różnorodne, ale równi i równe w naszym domu, w Polsce.
Kultura Równości


Oczywiście zdajemy sobie sprawę z zagrożenia epidemicznego. Nasze i Wasze bezpieczeństwo było, jest i będzie zawsze priorytetem. Marsz organizować będziemy w konsultacji ze służbami, zgodnie z zaleceniami. A jeśli okaże się, że nie spotkamy się fizycznie na placu Wolności, pracujemy nad planem B. Jednego możecie być pewni i pewne – 3 października 2020 roku stolica Dolnego Śląska będzie tęczową stolicą Polski.

Skip to content