Misja i cele

Działamy na rzecz poprawy życia osób LGBT+ żyjących we Wrocławiu, w Polsce. Naszą misję opieramy na przekonaniu, że wszyscy ludzie są równi i godni szacunku. Dla nas ważne są prawa człowieka.

Budujemy społeczeństwo bezpieczne, otwarte na różnorodność i przyjazne dla lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowychinterpłciowych, osób queer i niebinarnych, aseksualnych.  

Prowadzimy organizację opartą na konsensusie i zasadach niehierarchiczności. Choć posiadamy formę prawną i strukturę, równoważność głosów każdej osoby w stowarzyszeniu jest respektowana i zapisana w zasadach działania Kultury Równości.  

 

Nasze główne cele:

Integracja. Działamy na rzecz budowania społeczności osób LGBT+ we Wrocławiu. Dlatego co roku organizujemy Wrocławski Marsz Równości, Festiwal Równych Praw oraz prowadzimy Równe Miejsce – Centrum LGBT+ Wrocław. Tworzymy przestrzenie i okazje do poznawania się lepiej w ramach naszej społeczności. Organizujemy wydarzenia otwarte na każdą tożsamość, dlatego Równe Miejsce jest nie tylko biurem stowarzyszenia, ale miejscem spotkań. To 40m2 bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni, w której każda osoba jest mile widziana.  

Wsparcie. Pomagamy osobom LGBT+ w kryzysie. Prowadzimy bezpłatną pomoc psychologiczną. Reagujemy na wszystkie wezwania do pomocy, angażując się w bezpośrednie akcje solidarnościowe.  

Sojusznictwo. Dbamy o relacje z osobami i instytucjami sojuszniczymi. Zapraszamy do współpracy przedstawicieli/ki lokalnych organizacji, instytucji, urzędu miasta czy firm. Wiemy, że wspólnie zdziałamy więcej, a nasza siła to także siła naszych sojuszników i sojuszniczek. 

Wspólnota. Tworzymy koalicje i sieci, by jako solidarna siła móc dokonać zmiany, na której nam zależy. Organizujemy i wspieramy Proud@Work – sieć pracowników LGBT+ we wrocławskich korporacjach. Prowadzimy szkolenia antydyskryminacyjne dla firm. Realizujemy projekty edukacyjne w szkołach w koalicji wrocławskich organizacji. Jesteśmy obecni i obecne na wydarzeniach, protestach nie tylko w imię tęczowej społeczności.  

Wierzymy w zmianę, dlatego działamy! 

Skip to content