IV Kongres Miast Maszerujących w Gdańsku

W weekend 24-25 września 2022 roku nasza delegacja w osobach Agu i Piotra reprezentowała nas na IV Kongresie Miast Maszerujących w Gdańsku.

Były to dwa intensywne dni pracy i networkingu z innymi grupami, które organizują marsze równości i zrzeszone są w Koalicji Miast Maszerujących. Koalicję tworzy już ok 30 miast maszerujcych po równośc osób LGBT+.

Organizatorem IV Kongresu było stowarzyszenie Tolerado z Gdańska. 

W programie odbył się panel „Maszerowanie po równość niezbędnym elementem budowania
demokracji lokalnej”, w którym obok wiceprezydentek Moniki Chabior (Gdańsk), Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim (Sopot, Związek Miast Polskich) i aktywistki Magdaleny Dropek (Kraków) w panelu wziął udział Piotr Buśko z Kultury Równości. 
 
Po panelach odbyło się spotkanie Koalicji Miast Maszerujących. Sekretariat zdał sprawozdanie z działań oraz zostały ogłoszone wybory uzupełniające do Sekretariatu. Po głosowaniu Koalicjantów do Sekretariatu dołączył Piotr Buśko z naszej organizacji. 
 
W niedzielę równocześnie odbywały się dwa warsztaty. Jeden z pracy z queerową młodzieżą, prowadzony przez osoby aktywistyczne z organizacji LGBT+ Dannmark. W tych zajęciach wziął udiał Agu. Drugie szkolenie ze współpracy z queerowymi artystami prowadził Piotr Buśko i Łukasz Jurewicz, czyli drag queens Twoja Stara i Bom Belle. 
 
Na zakończenie spokania w Gdańsku ogłosozno miejsce kolejnego V Kongresu Miast Maszerujących. Na początku 2023 roku to my będziemy gościć u siebie koalicantów, V Kongres odbędzie się we Wrocławiu. 
Skip to content