Lokalna: "Równa przestrzeń"
w Kaliszu

Bank Równości w lutym 2022 przeprowadził akcję “Równa przestrzeń”, czyli plebiscyt lokali bezpiecznych i przyjaznych dla społeczności LGBT+ w Kaliszu. Stworzono krótką ankietę, w której ok. 150 respondentów/ek wytypowało najbardziej otwarty lokal. Celem akcji było pokazanie, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej, poprzez pozytywny przykład miejsc, w których osoby LGBT+ czują się najmilej widziane, nie boją się pójść na randkę albo z tęczową torbą.  

Wygrały dwie kawiarnie: Cafe Calisia i Bussola Coffee – Kalisz, które przyjęły dyplomy z rąk Miłosza Kopicy i Marysi Dąbek z Banku Równości. Właściciel i właścicielka obu kawiarni przychylnie patrzą na deklaracje otwartości i akceptacji. Trzecia nagrodzona restauracja niestety odmówiła przyjęcia nagrody.  

Akcja odbyła się w ramach projektu „Lokalna sieć na rzecz akceptacji osób LGBT+” stowarzyszenia Kultura Równości. Projekt realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Skip to content