Premiera zina "Ciepły Wieczór"

30 czerwca w „Czuła jest noc” odbyła się premiera wrocławskiego queerowego zina „Ciepły Wieczór”, powstałego z inicjatywy Michała Krupnika. Michał zaprosił do współpracy osoby artystyczne i aktywistyczne. Zin powstał oddolnie, niezależnie, w nakładzie 400 egz. i wolnej formule literacko-graficznej.

Jesteśmy stąd i chcielibyśmy, żeby było Wam lepiej. Gdy szukaliśmy materiału do zina, zorientowaliśmy się, że polski aktywizm gejowsko-lesbijski zaczął się właśnie tutaj, we Wrocławiu. Nie chcemy, żeby to zginęło, chcemy o tym pamiętać i chcemy Wam to pokazać – pisze na pierwszej stronie redakcja „Ciepłego Wieczoru”. 

W pierwszym numerze przeczytacie m.in. wywiad z Leszkiem Truchlińskim, który w latach 80. XX wieku założył „Etap”. Była to wrocławska grupa gejowsko-lesbijska, którą śmiało można nazwać jedną z pierwszych aktywistycznych w Polsce.
 
„Ciepły Wieczór” opowiada o queerowym Wrocławiu dziś, prezentuje świetne ilustracje i wróżby Wróżki Velessy na drugą połowę roku.
Zin powstał z inicjatywy Michała w ramach projektu „Lokalna sieć na rzecz akceptacji osób LGBT+”.
 
Wywiad z Michałe Krupnikiem w Radiu Ram: https://tiny.pl/whlzl
 
Egzemplarze zina możecie otrzymać w Równym Miejscu. Centrum LGBT+ Wrocław przy ul. Kniaziewicza 28/2

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Skip to content