Przełamując tabu 2023

PRZEŁAMUJĄC TABU wracamy z działaniami potrójnie łamiącymi tabu! Z radością ogłaszamy, że dzięki Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej we Wrocławiu nasz ubiegłoroczny pilotaż będzie miał kontynuację!
 
Jakie tabu będziemy przełamywać? Potrójne!
 
Tabu numer 1
Będziemy prowadzić edukację seksualną! To jest bardzo potrzebne, nie tylko dlatego, że potrzebujemy miłości, bliskości i intymności. Tylko rzetelna wiedza o seksie zapewnia ochronę przed nadużyciami i przemocą.
Tabu numer 2
Do udziału w spotkaniach zaprosimy osoby z niepełnosprawnościami. O potrzebach seksualnych tej grupy nie mówi się za dużo przez stereotypy i uprzedzenia.
Tymczasem osoby z niepełnosprawnościami potrzebują rzetelnej, dostępnej i dostosowanej edukacji! Oraz otwartej i przyjaznej przestrzeni do rozmowy o ich potrzebach, o komunikacji, o radości, o stawianiu granic.
 
Tabu numer 3
Szczególną uwagę w projekcie zwracamy na osoby LGBTQ+ z niepełnosprawnością. Zaprosimy je do udziału w działaniach, przeprowadzimy je inkluzywnie i z poszanowaniem godności każdej osoby!
 
Jak będą wyglądały działania PRZEŁAMUJĄC TABU? Przeprowadzimy:
  • 3 warsztaty edukacyjne o rozwoju psychoseksualnym człowieka dla osób z niepełnosprawnościami od 16 r.ż.
  • indywidualne konsultacje seksuologiczne z seksuologiem/żką i psychologiem/żką dla co najmniej 4 osób z niepełnosprawnościami.
  • 2 warsztaty WenDo – asertywności i samoobrony adresowane dla kobiet i osób socjalizowanych do roli kobiety z niepełnosprawnościami.
Wszystkie zajęcia w projekcie są bezpłatne dla osób uczestniczących.
 
O zapisach będziemy informować na naszych stronach Facebook, Instagram oraz stronie www.
 
Jeśli projekt dotyczy Ciebie, bo jesteś osobą z niepełnosprawnością – napisz do nas na kontakt@kulturarownosci.org, wyślemy powiadomienie o rozpoczęciu zapisów!

Projekt „Przełamując tabu” realizuje Stowarzyszenie Kultura Równości w partnerstwie z Biuro Wrocław Bez Barier. Zadanie jest współfinansowane ze środków PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu

Skip to content