Queer Camp w Krzyżowej

W dniach 5-9 września 2022 roku w Krzyżowej zorganizowaliśmy i zorganizowałyśmy Queer Camp dla młodych osób aktywistycznych z Polski i Niemiec, które zaangażowane są w działania na rzecz społeczności LGBT+. To wspólny projekt naszego Stowarzyszenia, Trans Inter Aktiv in Mittledeutschland – TIAM e.V. oraz Fundacji Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego. 
 
Pięciodniowy obóz minął pod hasłem czułości, radykalności i queeru. Wzięło w nim udział 18 osób aktywistycznych z organizacji i grup nieformalnych działających w naszym regionie i w regionie Saksonii. Spędziliśmy i spędziłyśmy wspólnie czas w przyjaznej przestrzeni, dzieląc się myślami, doświadczeniami i pomysłami. 
 
W programie odbyły się m.in. warsztaty integracyjne, networking, warsztaty o self-care i collective care, oprowadzanie po Krzyżowej, wycieczka do Wrocławia, pożegnalny bal i wieczory przy ognisku.
 
Inicjatywa „Stay tender, stay radical, stay queer. A Polish-German queer camp for tender activism” była możliwa dzięki Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego / Stiftung Kreisau i Trans Inter Aktiv in Mitteldeutschland – TIAM e.VUdział w obozie był bezpłatny dla osób uczestniczących dzięki dofinansowaniu z  Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży PWNM. 

Bardzo podoba nam się ta formuła i chcemy w niej pracować dalej. Dziękujemy wszystkim za udział, wsparcie, organizację.
Skip to content