Zapraszamy osoby w wieku 15-19 lat do bezpłatnego uczestnictwa we wspierającej grupie rozwojowej. Grupę poprowadzi doświadczona trenerka i edukatorka w zakresie praw człowieka i empowermentu osób z grup narażonych na dyskryminację.
Na spotkaniach będziemy działać warsztatowo i dyskusyjnie wokół takich tematów, jak m.in.: tożsamość, relacje, zgoda w kontaktach intymnych i nie tylko, równe traktowanie, siła, akceptacja.

Grupa jest zdecydowanie dla Ciebie jeśli:
– czujesz stres, niepokój i wykluczenie z powodu bycia osobą ze społeczności LGBTQ+,
– potrzebujesz porozmawiać o tym, co czujesz oraz posłuchać jak inne osoby przeżywają swoją tożsamość i nienormatywność,
– chcesz porozmawiać o związkach i relacjach społecznych,
– chcesz dostać wsparcie w przypadku doświadczania homofobii/transfobii w szkole,
– potrzebujesz wzmocnić się przed planowanym coming outem / po coming oucie,
– chcesz/potrzebujesz oparcia i wzmocnienia w kontakcie z innymi osobami LGBTQ+.

Grupa będzie przestrzenią do Twojego rozwoju oraz rozmowy o doświadczeniach. Poszukamy odpowiedzi na to, jak radzić sobie z poczuciem osamotnienia, z lękiem, wykluczeniem, jak wzmacniać się w środowisku osób LGBT+ lub o tym, jak rozmawiać z sojusznikami/sojuszniczkami.

–> Start grupy: 27 października o godzinie 19:00
Ilość spotkań: 8
Liczba osób w grupie: 10
Miejsce: podamy w potwierdzeniu zgłoszenia.
Plan spotkań: każdy wtorek o 19:00 -21.00

O udziale w grupie decyduje kolejność zgłoszeń.
Osoby niepełnoletnie mają obowiązek złożyć zgodę rodzica / opiekuna na udział w grupie (oświadczenie prześlemy mailem).

–> Deadline zgłoszeń: 25/10/2020
Formularz zapisu: https://rb.gy/tdy8yf

O prowadzącej:
Facylitatorka i opiekunka grupy:
Lena Bielska – Certyfikowana trenerka WenDo, trenerka antydyskryminacyjna i Consent, trenerka dramy stosowanej I stopnia. Założycielka i prezeska Fundacji HerStory, gdzie zajmuje się historią i herstorią mówioną, edukacją antydyskryminacyjną i antyprzemocową. Współpracuje z wrocławskim Centrum Praw Kobiet, gdzie prowadzi indywidualne procesy wsparcia dla kobiet z różnym doświadczeniem przemocy i kryzysów. Pomysłodawczyni, producentka i prowadząca Dirty Talks Night – wydarzeń wzmacniających głos i widoczność medialną kobiet/osób z grup zagrożonych dyskryminacją. Przewodniczka i edukatorka herstoryczna, autorka 3 publikacji herstorycznych i kilkunastu artykułów popularnonaukowych z zakresu praw człowieka. Obecnie też w trakcie studiów psychoterapii i treningu w nurcie Gestalt.

Działanie jest realizowane przez Fundację HerStory we współpracy ze stowarzyszeniem Kultura Równości dzięki wsparciu finansowemu Fundacji im. Stefana Batorego i grantu z Funduszu Solidarnościowego Działaj Dalej.
Skip to content