Szóste szkolenie w ramach Lokalnej sieci na rzecz akceptacji osób LGBT+

6-7 listopada 2021 odbył się ostatni już warsztat w ramach projektu „Lokalna sieć na rzecz akceptacji osób LGBT+”. To był intensywny czas ewaluacji szkoleń, planowania kolejnych działań w projekcie i spotkań. Z Bartłomiejem Ciążyńskim, Doradcą Prezydenta ds. Tolerancji i Przeciwdziałania Ksenofobii rozmawiali/łyśmy o sojusznictwie i dobrych praktykach współpracy z samorządem. Martyna Gacek z Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej w Polsce przybliżyła nam obszary działań KE i dyskutowaliśmy o możliwych formach współpracy. 
Podczas warsztatów odbyli/łyśmy też trzecie spotkanie online z naszym partnerem projektu FRI The Norwegian Organization for Gender and Sexual Diversity. Z Monicą rozmawialiśmy o działaniach edukacyjnych FRI m.in. „Pink Competiencies” oraz o tym, jak działa i komunikuje się ich organizacja, która ma aż 10 oddziałów w całym kraju.
 
Po warsztatach wspólnie uczestniczyli/łyśmy w proteście #AniJednejWięcej.
 
Cykl szkoleń dla lokalnych liderów/rek zamknięty. Przed nami 18 wydarzeń antydyskryminacyjnych w regionie i kampania społeczna. 
 
Za gościnę w Łokietka 5 – Infopunkcie Nadodrze kolejny raz dziękujemy Fundacji Dom Pokoju. 
 
Projekt realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Skip to content