Warsztaty ODWAGI!

Zapraszamy na “Warsztat ODWAGI!” – weekendowe zajęcia z samoobrony. Na warsztacie popracujesz też nad asertywnością, wzmocnisz swoje granice i odnajdziesz wewnętrzną odwagę.
 
Na warsztat zapraszamy osoby queerowe, lesbijki, gejów, osoby biseksualne, transpłciowe, panseksualne, aseksualne, interpłciowe, poliamoryczne – i wszystkie inne osoby spod parasola LGBTQIA+.
„Warsztaty ODWAGI” są dla Ciebie, jeśli chcesz:
 • wzmocnić poczucie swojego bezpieczeństwa,
 • nauczyć się metod samoobrony fizycznej,
 • zwiększyć pewność siebie,
 • wzmocnić siebie i poczucie swojego ciała,
 • nauczyć się reagować na przekraczanie granic,
 • nauczyć się reagować na dyskryminację, przemoc, zaczepki, wyzwiska (lub nauczyć się jak reagować w sytuacjach trudnych),
 • nauczyć się asertywnych zachowań,
 • wprost stawiać granice, mówić o tym czego sobie życzysz, a czego nie,
 • swobodniej wyrażać swoje opinie,
 • lepiej „dogadywać” się z bliskimi, osobami z pracy, szkoły,
 • rozpoznawać i reagować odpowiednio w sytuacjach, kiedy Twoje granice są przekraczane,
 • przełamywać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstydu.
Warsztaty trwają 12 godzin, 6 godzin pierwszego dnia i 6 godzin 2 dnia, z przerwami na przekąski i obiad. W czasie zajęć stosowane są ćwiczenia symulacyjne, dyskusje w małych grupach i plenarne, praca z oddechem i głosem, elementy psychodramy. W zakresie samoobrony fizycznej ćwiczymy m.in. ciosy, kopnięcia, uwolnienia, bloki. Zajęcia prowadzone będą w maksymalnie 12-osobowej grupie.
 
Warsztaty są planowane jako całość, dlatego nie będzie możliwe dołączenie do grupy drugiego dnia lub tylko na kilka godzin pierwszego lub drugiego dnia. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Warsztat odbędzie się w dniach 29-30 kwietnia 2023 r. (sobota-niedziela). Godziny: 29 kwietnia 10.00 – 16.00, 30 kwietnia 10.00 – 16.00.
 
Zajęcia prowadzone są przez kompetentne osoby trenerskie, należące do tęczowej społeczności. Scenariusz zajęć powstał w oparciu o ich wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów WenDo, znajomość sztuk walki i metod pracy z asertywnością oraz wyniki przeprowadzonej przez nas ankiety.
 
Warsztaty odbędą się w bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni, na naszych warsztatach możesz być w pełni sobą i nie musisz udawać kogoś innego. Możesz przyjść w wygodnym ubraniu sportowym albo tak jak się ubierasz ca co dzień, podkreślając swoją własną tożsamość.
 
Odwagi! Zapisz się, wypełniając formularz: LINK
 
Jesteśmy trenerkami/trenerami samoobrony i asertywności WenDo i przygotowałylismy projekt, którego celem jest wzmocnienie osób LGBT+, szczególnie młodych dorosłych, którzy z powodu doświadczanej dyskryminacji i przemocy nie mogą w pełni wykorzystać i zrozumieć swojego potencjału.
 
Mamy za sobą lata doświadczenia w prowadzeniu warsztatów z samoobrony i asertywności dla kobiet i osób socjalizowanych do roli kobiety, w tym trans mężczyzn i transkobiet oraz innych zajęć z zakresu praw człowieka.
Opierając się na metodzie WenDo, jak również na innych naszych doświadczeniach prowadzenia warsztatów wzmacniających, antyhomofobicznych, stworzyłyśmy scenariusz warsztatów, które będą zawierać elementy samoobrony fizycznej i asertywnego wzmacniania i będą przeznaczone dla wszystkich osób spod parasola LGBTQ+. Zajęcia będziemy przeprowadzać w kameralnych grupach w przyjaznej przestrzeni.
 
Warsztat prowadzą Anna Smarzyński (ona/on), Anna Urbańczyk (ona/on).
Warsztaty Tęczowy Parasol realizujemy w projekcie „Bezpieczne LGBT – ASERTYWNOŚĆ, WSPARCIE, WSPÓLNOTA”.
Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.
Skip to content