Gender kontra tradycyjne wartości. Narzędzia rosyjskiej dezinformacji

Jak broń dezinformacji jest wykorzystywana we współczesnej wojnie kulturowej? Po co Rosja manipuluje przekazem informacyjnym dotyczącym osób LGBT+. Jak budowana jest kremlowska narracja dezinformacyjna dotycząca wojny w Ukrainie w kontekście społeczności LGBT+?
 
Spotkanie prowadziły prof. Karina Stasiuk Krajewską z Uniwersytetu SWPS i Katarzyna Sumisławsaą z Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych UE.
prof. Uniwersytetu SWPS Karina Stasiuk Krajewska – kierowniczka Katedry Dziennikarstwa i Komunikacji we Wrocławiu. Naukowo zajmuje się teorią i badaniami dyskursu, kulturą popularną i etyką profesjonalną. Ekspertka w zakresie badania i optymalizacji procesów komunikacyjnych (zwłaszcza w kontekście komunikacji w Internecie) w programach badawczo-rozwojowych. Kieruje pracami „Central European Digital Media Observatory” w Polsce, koordynuje działania klub PR dla Nauki – Nauka dla PR w Polskim Stowarzyszeniu Public Relations.
 
Katarzyna Sumisławska – w Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych UE zajmuje się projektem EUvsDisinfo https://euvsdisinfo.eu/ oraz organizacją szkoleń i kampanii informacyjnych dotyczących dezinformacji. Z urodzenia wrocławianka, pracowała dla Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, prowadząc projekty komunikacyjne, związane z prawami człowieka. Posiada również doświadczenie w projektach współpracy rozwojowej jako specjalistka ds. komunikacji dla organizacji pozarządowych w Kambodży, Tajlandii i Wietnamie.
Spotkanie obyło się 27 maja 2022 w Domu Europy, w ramach WroPRIDE 2022 Wrocławskiego Festiwalu Dumy.
Partnerstwa:
Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu
Równi w Różnorodności UWr Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.
Skip to content