17 maja wystartowaliśmy z kampanią "Wystarczy, że wiesz"

17 maja 1990 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) usunęła homoseksualność z Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych (International Classification of Diseases and Related Health Problems, w skrócie ICD). Oznacza to, że żadna osoba homoseksualna dostanie L4 na orientację. Nie jest chora.

Dobre słowo mamy też dla społeczności osób transpłciowych! W 2022 roku wejdzie życie Międzynarodowa Klasyfikacja Chorób i Problemów Zdrowotnych w wersji 11 (ICD-11), z której zniknie określenie transseksualizm a zastąpi je termin „niezgodność płciowa”.

Naszą kampanią stawiamy czoła uprzedzeniom, których głównym źródłem jest brak wiedzy i lęk. Być może też lęk przed wiedzą?

Kampanię tworzy spot i strona, na której przy pomocy nauki obalamy mity i kłamstwa dotyczące osób LGBT+ Do naszej kampanii zaprosiliśmy i zaprosiłyśmy Ambasadorki i Ambasadorów – sojuszników tęczowej społeczności. Są to osoby związane z Wrocławiem które spotkały się z fałszywymi przekonaniami na swój temat. Słyszeli i słyszały, że nigdy nie będą mogli czegoś zrobić, że nie są stąd albo że nie mogą tu być. A jednak są tu i żyją tak jak chcą. Ich życie, tak samo jak życie osób LGBT+ nie jest czyimś światopoglądem.

W Polsce żyje ok. 2 mln osób ze społeczności LGBT+. Nie wszystkie są ujawnione. Nie muszą. Ale wszystkie zasługują na szacunek.

Chcesz dowiedzieć się więcej o osobach LGBT+ wejdź na stronę: https://wystarczyzewiesz.pl/ i postaw wyzwanie homofobii.

Spot pokazywany będzie dziś w autobusach i tramwajach MPK Wrocław. Mega dzięki!

Dziękujemy też osobom, z którymi pracowaliśmy i pracowałyśmy nad spotem: Piotr Bartos i Martyna Majewska dziękujemy.

Mega dzięki dla naszych sojuszników i sojuszniczek, Ambasadorów i Ambasadorek akcji. Dominika Kozłowska, Emose Katarzyna Uhunmwangho, Ziad Abou Saleh, Piotr Buśko- dziękujemy za wsparcie. 

Skip to content