Cykl spotkań TRANSPARENT o transfriendly fizjoterapii z Anną Kirley

🏳️‍⚧️Zapraszamy na cykl specjalnych spotkanie grupy TRANSPARENT o fizjoterapii transfriendly z Anną Kirley. Na 3 kolejnych spotkaniach będziemy brać pod lupę tematy ważne dla zdrowia osób transpłciowych i ich potrzeb.
Harmonogram spotkań:
29.02 Praca z postawą
Pierwsze spotkanie poświęcone będzie postawie, temu jak się prostować, jak siedzieć, jak się rozciągać.
 
14.03 Tejpy i bindery
Jak bezpiecznie tejpować i ściągać tejpy? Jak bezpiecznie nosić binder, dlaczego tylko 8h i co się stanie, jeśli nosi się go dłużej? Jak zachować ruchomość i mobilność klatki piersiowej – ćwiczenia rozciągające i usprawniające dla osób bindujących.
 
11.04 Podstawy pracy z blizną
Podstawowe informacje o tym, jak postępować z blizną po topce, jak o nią zadbać by była funkcjonalna (informacje podstawowe, ponieważ blizny różnią się między sobą i wiele z zaleceń powinno być dostosowywane indywidualnie).
 
czas wszystkich spotkań:
godz. 17.00 (schodzimy się o 17.00, część warsztatową zaczynamy o 18.00)
 
miejsce wszystkich spotkań:
Infopunkt Łokietka 5
 
Anna Kirley to fizjoterapeutka z doświadczeniem w pracy z osobami transpłciowymi. Na co dzień zajmuje się terapią blizn, wad postawy i bólu przewlekłego. Staram się stworzyć miejsce bezpieczne dla każdego, niezależnie od wyglądu, płci, orientacji czy wieku oraz dać pacjentowi sprawczość w autoterapii. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z osobami, które są chcą dowiedzieć się czegoś nowego – lub czegoś więcej.
 
UWAGA: Podczas spotkań w użyciu będzie język medyczny i naturalny – więc pojawią się takie określenia jak pierś/piersi, biust, gruczoł piersiowy, sutek itp.
 
Spotkania TRANSPARENT to miejsce, gdzie osoby transpłciowe, ich rodziny i osoby bliskie spotykają się pod skrzydłami Kultury Równości. Są to otwarte spotkania o charakterze towarzyskim w bezpiecznej przestrzeni, odbywające się co 2 tygodnie w czwartki.

Projekt „Bezpieczne LGBT – ASERTYWNOŚĆ, WSPARCIE, WSPÓLNOTA” jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Skip to content