Kultura Równości na XIV Ogólnopolskim Kongresie Kobiet

W weekend 8-9 października odbył się we Wrocławiu XIV OGÓLNOPOLSKI KONGRES KOBIET, którego także byłyśmy częścią.
 
Można było spotkać nas na stoiskach organizacji pozarządowych. Miałyśmy i mieliśmy dla Was ulotki, tęczowe flagi i LGBTowe wlepy. W ciągu tych dwóch dni Asia, Agu, Dagrama, Anula, Maja i osoby wolontariackie przeprowadziły mnóstwo rozmów i rozdały całą naszą „bibułę”. Niech tęczowe wieści niosą się dalej.
Byłyśmy i byliśmy także obecne na trzech panelach. Alina Szeptycka z KR zaproszono do dwóch paneli ekspertek o „Samorządach równych praw – gender, kasa i przywileje” i „”LGBTQ+ małżeństwa przyszłości?”. Teo the Blue – teokracja reprezentował nas na panelu „Wszyscy jesteśmy trans”. Dziękujemy, że mogłyśmy i mogliśmy wypełnić naszymi tęczowymi postulatami, perspektywami i głosami przestrzeń Hali Stulecia. To ważne, by w obszarach szeroko rozumianej równości pojawiał się zawsze wątek osób LGBTQ+. Obecność i otwartość na tematy związane z transpłciowością w przestrzeni Ogólnopolskiego Kongresu Kobiet jest bardzo ważna. Tym ważniejsza, że wciąż silnie w mediach wybrzmiewają głosy transfobicznych feministek.
 
Budowanie mostów, wiązanie sieci jest trudnym i żmudnym procesem. Procesem, który jako organizacja jednak bardzo lubimy. Działamy na rzecz osób LGBT+ solidarnie łącząc się w różne grupy, koalicje. Teo podczas panelu o osobach transpłciowych mówił o sojuszniczej otulinie, która powinna otaczać osoby dyskryminowane i narażone na przemoc. My też chcemy tkać te więzi, być dla siebie i innych, solidarnie. 
Skip to content