Spotkanie dla wolontariuszy i II Marsz Równości w Gorzowie Wielkopolskim

Kolejne ważne tęczowe wydarzenie odbyło się w naszym regionie – stowarzyszenie TęczArt, które współtworzy naszą Lokalną sieć na rzecz akceptacji osób LGBT+, zorganizowało i przeprowadziło II Gorzowski Marsz Równości. 
W ramach projektu 17 lipca o g. 17.00 przy ul. Garbary 15 odbyło się spotkanie informacyjne inicjujące pracę wolontariuszy. Na spotkaniu osoby zainteresowane działaniem mogły rozpocząć swoją drogę aktywistyczną w mieście. TęczArt – gorzowskie stowarzyszenie promujące kulturę i sztukę nieheteronormatywną i niecispłciową – zaprezentowało swoje główne założenia, cele i plany. 
 
II Marsz Równości w Gorzowie Wielkopolskim przeszedł ulicami miasta 13 sierpnia 2022. W miejscu startu zorganizowano miasteczko równości, na którym prezentowały się organizacje i instytucje działające na rzecz osób LGBT+. Start manifestacji – o g. 15.00 na Bulwarze Zachodnim. W marszu wzięło udział kilkaset osób. 
 
„Gorzów to moje rodzinne miasto, płakałam ze wzruszenia widząc na Pająku tęczową flagę” – wspominała Dagmara z Kultury Równości obecna na marszu w Gorzowie. 
Bardzo dziękujemy organizatorom, że reaktywowali marsz po przerwie pandemicznej i za to, że możemy współpracować.
 
Więcej informacji o stowarzyszeniu i fotorelacje z marszu: https://www.facebook.com/teczartgorzow
 
fot. Hihi Kalisiak / TęczArt

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Skip to content