Trzecie szkolenie dla liderów i liderek sieci. Temat - komunikacja społeczna

26-27 czerwca odbył się trzeci zjazd w projekcie. Tym razem szkolenie dotyczyło tematu komunikacji społecznej i tworzenia kampanii. 
 
Prowadził Hubert Sobecki – od ponad 10 lat związny ze Stowarzyszeniem Miłość Nie Wyklucza, w którym zajmuje się komunikacją strategiczną i rzecznictwem. Hubert współtworzył między innymi Warszawską Deklarację LGBT+, pierwszy polski dokument o braku równości małżeńskiej „Artykuł osiemnasty” oraz kampanię outdoorową „Kochajcie mnie, mamo i tato”.
O szkoleniu:
Odwoływanie się do głębokich wartości jest jedną z podstawowych technik stosowanych we współczesnej komunikacji społecznej. Skuteczność takiej taktyki wymaga jednak rozpoznania i precyzyjnego określenia nie tylko grup docelowych, lecz całego bagażu emocjonalno-poznawczego, który ze sobą przynoszą. Bez spełnienia tego warunku, nawet najciekawsza kampania staje się hermetycznym monologiem, któremu brak rezonansu i impaktu.
 
W trakcie warsztatu uczestnicy i uczestniczki zyskali wiedzę o podstawowych zasadach storytellingu, jako narzędzia komunikacji, perswazji i mobilizacji w działaniach rzeczniczych. Przećwiczyli tworzenie komunikatów odwołujących się do idei pozytywnej zmiany opartej na wspólnych wartościach. Odpowiedzieli też na pytanie „czy wiemy jakie grupy docelowe są najważniejsze w naszej komunikacji i jak mogę je lepiej poznać i zrozumieć?”.
 
Szkolenie odbyło się w przyjaznej przestrzeni Centrum Integracji Mieszkańców Nowe Łąki przy ul. Traugutta 79 – dziękujemy!
 

Kolejny zjazd we wrześniu 2021.

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Skip to content