Warsztat ODWAGI!
7-8 października

Zapraszamy na “Warsztat ODWAGI!”❗ – weekendowe zajęcia z samoobrony 7-8 października we Wrocławiu.

Na warsztacie popracujesz nad asertywnością, wzmocnisz swoje granice i odnajdziesz wewnętrzną odwagę.
Na warsztat zapraszamy osoby queerowe, lesbijki, gejów, osoby biseksualne, transpłciowe, panseksualne, aseksualne, interpłciowe, poliamoryczne – i wszystkie inne osoby spod parasola LGBTQIA+.

Jeśli chcesz:
⭐ wzmocnić poczucie swojego bezpieczeństwa
⭐ nauczyć się metod samoobrony fizycznej
⭐ zwiększyć pewność siebie
⭐ wzmocnić siebie i poczucie swojego ciała,
⭐ nauczyć się reagować na przekraczanie granic, dyskryminację, przemoc, zaczepki, wyzwiska (lub nauczyć się jak reagować w sytuacjach trudnych)
⭐ nauczyć się asertywnych zachowań
⭐ wprost stawiać granice, mówić o tym czego sobie życzysz, a czego nie
⭐ swobodniej wyrażać swoje opinie
⭐ lepiej „dogadywać” się z bliskimi, osobami z pracy, szkoły
rozpoznawać i reagować odpowiednio w sytuacjach, kiedy Twoje granice są przekraczane
⭐ przełamywać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstydu

to ten warsztat jest dla Ciebie.

Warsztaty trwają 12 godzin, 6 godzin pierwszego dnia i 6 godzin 2 dnia, z przerwami na przekąski i obiad. W czasie zajęć stosowane są ćwiczenia symulacyjne, dyskusje w małych grupach i plenarne, praca z oddechem i głosem, elementy psychodramy. W zakresie samoobrony fizycznej ćwiczymy m.in. ciosy, kopnięcia, uwolnienia, bloki. Zajęcia prowadzone będą w maksymalnie 12-osobowej grupie.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.
🌈 DATA
7-8 października 2023 r. (sobota-niedziela)
Godziny:
7 października 10.00-16.00
8 października 10.00-16.00

🌈 MIEJSCE
Wrocław (dokładna lokalizacja po zapisie).

Warsztaty są planowane jako całość, dlatego NIE będzie możliwe dołączenie do grupy drugiego dnia lub tylko na kilka godzin pierwszego lub drugiego dnia.

Zajęcia prowadzone są przez kompetentne osoby trenerskie, należące do tęczowej społeczności. Scenariusz zajęć powstał w oparciu o ich wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów WenDo, znajomość sztuk walki i metod pracy z asertywnością oraz wyniki przeprowadzonej przez nas ankiety.
Warsztaty odbędą się w bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni, na naszych warsztatach możesz być w pełni sobą i nie musisz udawać kogoś innego. Możesz przyjść w wygodnym ubraniu sportowym albo tak jak się ubierasz ca co dzień, podkreślając swoją własną tożsamość.
Odwagi!

🌈 Zapisz się, wypełniając formularz:
https://forms.office.com/e/WGtm2TzpC4

Jesteśmy trenerkami/trenerami samoobrony i asertywności WenDo i przygotowałylismy projekt, którego celem jest wzmocnienie osób LGBT+, szczególnie młodych dorosłych, którzy z powodu doświadczanej dyskryminacji i przemocy nie mogą w pełni wykorzystać i zrozumieć swojego potencjału.
Mamy za sobą lata doświadczenia w prowadzeniu warsztatów z samoobrony i asertywności dla kobiet i osób socjalizowanych do roli kobiety, w tym trans mężczyzn i transkobiet oraz innych zajęć z zakresu praw człowieka.

Opierając się na metodzie WenDo, jak również na innych naszych doświadczeniach prowadzenia warsztatów wzmacniających, antyhomofobicznych, stworzyłyśmy scenariusz warsztatów, które będą zawierać elementy samoobrony fizycznej i asertywnego wzmacniania i będą przeznaczone dla wszystkich osób spod parasola LGBTQ+. Zajęcia będziemy przeprowadzać w kameralnych grupach w przyjaznej przestrzeni.

Warsztat prowadzą:
Anna Smarzyński (ona/on)
Anna Urbańczyk

Więcej informacji o Stowarzyszeniu Kultura Równości:
Jesteśmy stowarzyszeniem, które działa we Wrocławiu od 2014 roku. Integrujemy i edukujemy wrocławską społeczność LGBT+ i naszych sojuszników i sojuszniczki. Organizujemy Wrocławski marsz Równości i WroPRIDE Wrocławski Festiwal Dumy, debaty, happeningi, warsztaty i spotkania. Prowadzimy pierwsze i jedyne we Wrocławiu Równe Miejsce – Centrum LGBT+.

To niekomercyjna przestrzeń, w której lesbijki, geje, osoby biseksualne, trans, queer mogą czuć się bezpiecznie. Wywodzimy się z KPH i Q Alternatywie, współpracujemy i wspieramy wiele organizacji i inicjatyw, które mają podobne wartości. Wspólnie walczymy o równe prawa i godne życie mieszkanek oraz mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska.

Warsztaty Tęczowy Parasol realizujemy w projekcie „Bezpieczne LGBT – ASERTYWNOŚĆ, WSPARCIE, WSPÓLNOTA”.
Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.
Skip to content