Wrocławianka Roku w kategorii Równość z Kultury Równości

Anna Przybysz-Smarzyński Wrocławianką Roku 2023! Wielka radość, że ta nagroda trafiła do queerowej osoby aktywistycznej, osoby przewodniczącej zarządu Stowarzyszenia Kultura Równości! Dziękujemy Wrocławskiej Radzie Kobiet i dziękujemy Ci, Smarzu, za pracę z nami i piękną przemowę:

„Czuję ogromną dumę, jako kobieta, wrocławianka, osoba queer, osoba niebinarna, osoba ze społeczności LGBTQ+”.

„Od 15 lat, od 2009 roku współorganizuję Wrocławski Marsz Równości – największe równościowe wydarzenie w naszym mieście. Z perspektywy czasu widzę ogromną zmianę, która wydarzyła się we Wrocławiu – zmianę w nastrojach społecznych ale też zmianę w ratuszu. To że tu dziś jestem wyróżniony, jest jednym z wielu przykładów.

To jednak nie koniec pracy na rzecz równości! Postulaty Wrocławskiego Marszu Równości od lat pozostają te same. Tak jak wiele postulatów środowisk kobiecych, tak nasza społeczność nie jest dostrzegana. Czujemy jednak moment zmiany, dlatego tym bardziej nie będziemy siedzieć cicho.
Osoby LGBT+, lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe, niebinarne, interpłciowe i queer były, są i będą elementem każdej społeczności. Równość i szacunek dla każdej osoby to nie tylko życzliwość, ale obowiązek!”

Skip to content