„Bliska Kawa” z Tęczową Legnicą

Bliska Kawa w Legnicy

Bliska Kawa: Czy moje dziecko jest homo(sapiens)? o rozwoju psychoseksualnym dzieci i młodzieży? 19 listopada 2022 odbyło się spotkanie w ramach cyklu „Bliska kawa” organizowanego przez Stowarzyszenie Blisko w Legnicy. Gościnią była psycholożka Aleksandra Lesiak z Tęczowej Legnicy. 
Tematem przewodnim była różnorodność, norma, akceptacja i sojusznictwo. Budująca rozmowa o tym, jak dobrze otulić temat seksualności, tożsamości płciowej oraz orientacji psychoseksualnej – żeby świat był bezpiecznym miejscem, a relacje z dziećmi i młodzieżą były solidnym fundamentem odkrywania siebie.
W trakcie spotkania udało nam się rozszyfrować różne tęczowe pojęcia, m.in. różnicę między tożsamością a orientacją, panseksualność, niebinarność, tranzycja, biseksualność, LGBTQ+ (i co pod tym plusem się mieści), poliamoryczność, transkobieta/transmężczyzna, itd…
Wnioski?
1. Różnorodność to spoko sprawa.
2. Nie wiesz- pytaj.
3. Każdy jest ekspertem w swojej sprawie. Nikt z nas nie wie lepiej, jak ktoś ma żyć.
4. Tożsamość to własność Osoby – nic nam do tego!”

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content