Bezpieczne LGBT+ - asertywność, wzmocnienie, wspólnota

“Bezpieczne LGBT+” to projekt, którego celem jest wzmocnienie osób LGBT+, szczególnie młodych dorosłych, którzy z powodu doświadczanej dyskryminacji i przemocy nie mogą w pełni wykorzystać i zrozumieć swojego potencjału. Głównym założeniem projektu jest rozwój oferty i funkcjonowania Równego Miejsca – Centrum LGBT+ Wrocław. Szczególny nacisk kładziemy na zbudowanie bogatej oferty, wychodzącej naprzeciw najważniejszym potrzebom osób ze społeczności: wzmocnienia integracji, bezpieczeństwa i rozwoju potencjału.

Głównymi działaniami w projekcie są: 

 • Rozbudowa oferty Równego Miejsca – Centrum LGBT+ Wrocław 
 • Opracowanie programu i przeprowadzenie warsztatów z asertywności i samoobrony dla osób LGBT+ 
 • Realizacja spotkań grupy Transparent dla osób transpłciowych i ich bliskich 
 • Realizacja spotkań grupy “Tęczowy parasol” dla młodych dorosłych LGBT+ 
 • Realizacja cyklu warsztatów “Wyraź siebie” i warsztatów wzmacniających  
 • Przeprowadzenie queerowe zajęcia pracy z ciałem 
 • Przygotowanie kampanii internetowej o bezpieczeństwie i dobrej zabawie

Działania będziemy realizować głównie we Wrocławiu, ale także w regionie (Dolny Śląsk i województwa sąsiadujące). Zadbamy o włączenie w nasze działania osób z niepełnosprawnościami, migrantów/ek i osób uchodźczych. 

Projekt trwa od listopada 2023 roku do kwietnie 2024 roku.

Więcej o działaniach w projekcie

 • „Warsztaty ODWAGI!”, warsztat wzmocnienia, asertywności i samoobrony

W projekcie opracujemy scenariusz warsztatu, który pozwoli osobom LGBT+ wzmocnić ich asertywność, zwiększy bezpieczeństwo i da podstawowe narzędzia do samoobrony. Program opracują 4 doświadczone osoby trenerskie. 

Pierwszym etapem pracy nad scenariuszem warsztatu jest ankieta doświadczeń i potrzeb. Na jej podstawie osoby trenerskie pracować będą nad pogłębieniem zawartości warsztatu. 

Link do ankiety: https://forms.office.com/e/fGS1jYfKuj

 • „Tęczowy parasol” grupa dla młodych dorosłych LGBT+

 „Tęczowy parasol” to otwarte psychoedukacyjne warsztaty rozwojowe dla osób LGBT+, młodych dorosłych 16-25 lat. W projekcie przeprowadzimy dwa cykle spotkań. 

Zapisy na pierwszy cykl: https://forms.gle/XmpSYKdzohB8qY9G7

 • Spotkania grupy Transparent dla osób transpłciowych i ich bliskich

Grupa Transparent spotyka się cyklicznie co dwa tygodnie w Równym Miejscu Centrum LGBT+ Wrocław. Spotkania mają charakter towarzyski.

Kalendarz spotkań: https://fb.me/e/Z9M4Z8yK 

 • Warsztaty artystyczne „Wyraź siebie”

W ramach działania zostanie przygotowany i przeprowadzony cykl warsztatów artystycznych, których celem jest wzmocnienie indywidualnej ekspresji osób LGBT+ oraz zdobycie nowych umiejętności artystycznych. Warsztaty odbywać będą się raz w miesiącu w sobotę w Równym Miejscu Centrum LGBT+ Wrocław. Poprowadzą je osoby artystyczne i eksperckie w swojej dziedzinie nie tylko znane ze swoich dokonań, ale także takie, które pracę twórczą łączą z zaangażowaniem społecznym.

Tematyka zajęć m.in.: haftowy aktywizm, makijaż drag queen, tworzenie kolaży, tworzenie zinów i wlep, kreatywne pisanie, tworzenie komiksu, malowanie transparentów.

Osoby będą mogły uczestniczyć w całym cyklu lub pojedynczych zajęciach. Więcej informacji wkrótce

 • Queerowe zajęcia ruchowe
Przeprowadzimy cykl zajęć ruchowych bezpiecznych dla queerowej społeczności. Program i forma zajęć odbędzie się w ruchu ciałopozytywnym (body positive), w którym podkreśla się ogromne znaczenie akceptacji swojego ciała.
 
Jego celem jest pokazanie, że każda sylwetka zasługuje na miłość i szacunek, wbrew socjalizacji, w której dominuje kult wyłącznie idealnych i szczupłych figur. W ramach zajęć zostanie stworzona otwarta i bezpieczna atmosfera do ćwiczeń, wolna od uprzedzeń i stereotypów, aby każda osoba uczestnicząca mogła poczuć się komfortowo zarówno w otoczeniu grupy jak i we własnym ciele. Więcej informacji wkrótce.

Aktualności:

Warsztaty ODWAGI!

Warsztaty ODWAGI! Zapraszamy na “Warsztat ODWAGI!” – weekendowe zajęcia z samoobrony. Na warsztacie popracujesz też nad asertywnością, wzmocnisz swoje granice i odnajdziesz wewnętrzną odwagę. Na warsztat

Czytaj całość

Projektu „Bezpieczne LGBT – ASERTYWNOŚĆ, WSPARCIE, WSPÓLNOTA” jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Skip to content